Kedden folytatódik a frontmentes időszak, emellett azonban a hét második napján meginduló melegedés melegfront jellegű tüneteket okozhat az erre fokozottan érzékenyek körében. Egyeseknél emésztési zavarok, illetve puffadásos problémák jelentkezhetnek, intenzívebb panaszokat a nyugati megyékben élők tapasztalhatnak. Az érintetteknek ajánlott a zsíros, fűszeres ételek helyett inkább a zöldségalapú, könnyen emészthető fogásokat választani, míg a tejtermékek, a kávé, illetve a cukros italok lehetőleg kerüljenek tiltólistára.
A Dunántúlon a hidegre fokozottan érzékenyek közül többeknél a nap első felében görcsös panaszok léphetnek fel, de a tünetek délutánra várhatóan fokozatosan mérséklődnek. Amennyiben hasonló problémával küzdünk, igyekezzünk a szokásosnál több folyadékot, lehetőleg vizet inni, de az olajos magvak és a teljes kiőrlésű pékáruk fogyasztása is jótékony hatással bírnak.
Este sokan szokatlan álmatlanságot , illetve alvászavart tapasztalhatnak, egyesek csak hosszú idő után és csupán rövid időszakokra képesek álomba merülni. A könnyebb elalvás érdekében este vegyünk egy forró, levendulás fürdőt , illetve illóolajának párologtatásával teremtsünk nyugodt hangulatot a szobában. Érdemes lefekvés előtt meginni egy pohár meleg, mézes tejet is, amely szintén hatásos segítségnek bizonyulhat.
Reggel a Dunától keletre többfelé párás, helyenként ködös lesz az idő, a forgalmasabb városi csomópontokban megemelkedik levegő károsanyag-tartalma. Főleg a levegő PM10 koncentrációja növekedhet meg, délutánra azonban várhatóan ismét az egészségügyi határérték alá süllyedhet a szintje.
Keleten reggel a pára- és ködfoltokban lecsökkent látástávolság, máshol a deres és könnyen csúszóssá váló útfelület miatt nagy a balesetveszély. Ezeken a területeken nagyobb körültekintéssel javasolt közlekedni, valamint ajánlott mérsékelni a sebességet is. Napközben a Dunántúlon a vakító napsütés is zavaró lehet, aki tehát arra jár, érdemes napszemüveget is bekészítenie a kocsiba - írja a Meteoklinika .