Pénteken fronthatástól már nem kell tartani, azonban a helyenként tartósan párás és többfelé szeles idő többféle humánmeteorológiai választ is kiválthat. A reggeli nyirkosság jelentősen csökkenti a hőérzetet, így a levegő hőmérsékletét akár több fokkal is hűvösebbnek érezhetjük a mért értéknél. Ráadásul a párás idő kedvez a kórokozók terjedésének, könnyen megfázhatunk.
A betegségek elkerülése érdekében fontos, hogy folyamatosan támogassunk szervezetünk védekezőképességét. Az immunrendszer hatékony működéséhez C-vitamin bevitelével, például a csipkebogyó teájának rendszeres fogyasztásával járulhatunk hozzá.
A kopásos ízületi bántalmakkal élők végtagfájdalommal ébredhetnek, a napközben is párás, ködös tájakon a panaszok egyeseknél nehezen szűnnek. Ajánlott ébredés után egy könnyed, tehermentes tornával, a karok és a kezek átmozgatásával kezdeni a napot, de a kámforos krémek gyakori alkalmazása is segíthet a sajgó fájdalom enyhítésében.
Napközben a Dunántúlon a szélre érzékenyeknél tartóssá válhat a korábban kialakult fejfájás, egyre többen válhatnak ingerlékennyé, reagálhatnak ingerülten stresszes helyzetekben. Érdemes borsmentateát inni, amely hatékonyan segít csökkenteni a fejfájást. A felesleges idegeskedéssel járó helyzetek tudatos kerülésével, illetve citromolaj párologtatásával nyugodtabban telhet a napunk.
Helyenként az autósoknak sűrű ködfoltokra kell számítaniuk, amelyek területén jelentősen lecsökken látástávolság. Máshol a latyakos és csúszós utak, illetve a Dunántúlon az erős oldalszél is nehezítheti a közlekedők dolgát. Ajánlott ezért az említett útszakaszokon nagyobb követési távolságot tartani, illetve mérsékelni a sebességet. Tompulnak a reflexek, nő a reakcióidő, nagy a balesetveszély- hívja fel a figyelmet a Meteoklinika .