Módosítaná az orvosképzési tantervet a kormány - írja a Magyar Nemzetre hivatkozva a hvg.hu. A napilap információi szerint a cél, hogy a frissen végzett orvosok minél előbb önállóan is megállják a helyüket a műtőkben, szakrendelőkben vagy a kórházakban.
Most minimum 11 év kell ahhoz, hogy valaki kész orvos legyen. Ez az időszak a hatéves alapképzésből és az ötéves szakképzésből áll, a szakvizsga azonban a tudományos tanulmányok, vagy családalapítás miatt gyakran tolódik. Az oktatási államtitkár lerövidítené a folyamatot, ezért reformbizottságot hozott létre a terv kidolgozására.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozott a testület vezetője, a Semmelweis Egyetem rektora, Merkely Béla, aki szerint úgy is lehet javítani a humánerőforrás-helyzeten, hogy a hatéves alapképzés központjába a klinikai gyakorlatot helyezik, és a szakképzési időszakból lecsípnek. Az intézményvezető hozzátette: minden évben lehetővé kell tenni, hogy a fiatal orvosok olyan készségeket és képességeket szerezhessenek egy-egy területen, amelyek alkalmassá teszik őket az önálló munkavégzésre.
A rektor hangsúlyozta: az egyetemen csak olyan elméletet kell oktatni, amit a klinikákon is hasznosítani lehet. A nagy tantermi előadások helyett pedig blokkosított klinikai gyakorlati oktatásra van szükség.