Hányingerünk lesz
Ha úgy érezzük, hogy kerülget minket valamilyen betegség, eleve nagyon rossz ötlet elmenni edzeni. Ha lázasan , fájós torokkal, fejfájással állunk neki edzeni, a testet ért stressz miatt sokkal rosszabbak lesznek a tüneteink. Ha pedig edzés közben érezzük, hogy hányingerünk lesz, köhögni kezdünk vagy azt érezzük, hogy kezd felmenni a lázunk, azonnal menjünk haza.
Hirtelen fájdalom
A fájdalomnak két fajtáját különböztetjük meg: krónikus, és akut. A krónikus azt jelenti, hogy hosszabb ideje, folyamatosan fáj valamink - ilyenkor ne sportoljunk, amíg jobban nem leszünk. Az akut fájdalom hirtelen jelentkezik, és ha ilyesmit érzünk, azonnal álljunk meg. Még akkor is, ha úgy érezzük, hogy a fájdalom nem erős annyira, hogy ne tudnánk tőle folytatni az edzést. Ha nem így teszünk, komolyabb izomsérülésünk, gyulladásunk is lehet.
Nehezen lélegzünk
A nehéz légzés sok mindenre utalhat, például edzés hatására fellépő asztmára , vagy valamilyen keringési problémára, vagy egyszerűen arra, hogy a megerőltetés túllép a jelenlegi edzettségi szintünkön. Egy egészséges ember légzése röviddel a fizikai aktivitás megszűnése után visszaáll a normál ritmusra - ha nem ez történik, és jóval az edzés után is zihálunk, levegőért kapkodunk, a legjobb, ha orvoshoz fordulunk.
Szédülés
Ha szédülünk, az lehet attól, hogy a szívünk túlságosan erőlködik, de arra is utalhat, hogy hirtelen leesett a vércukorszintünk , vagy esetleg arra, hogy nehéz légzés miatti oxigénhiány lépett fel. Üljünk le, lélegezzünk mélyeket, együnk pár falatot - ha a szédülés nem szűnik vagy rosszabb lesz, menjünk orvoshoz.
Mellkasi nyomás, vagy fájdalom
Ha nyomást, fájdalmat érzünk a mellkasunkban, azonnal hagyjuk abba a mozgást. Különösen akkor, ha olyan kísérő tüneteink is vannak, mint fájdalom a hát, a torok, vagy az állkapocs területén, esetleg fejfájás, hányinger, fulladás vagy köhögés.
Forrás: greatist.com