Jelek, hogy sokat edzettünk

Egy kemény edzés nem mindig kellemes érzés - erőltetjük az izmainkat, kapkodjuk a levegőt, izzadunk. Vannak azonban olyan tünetek, amiket ha tapasztalunk magunkon, a legjobb, ha inkább megállunk, és nem folytatjuk a mozgást, mert akár komolyabb egészségügyi problémánk is lehet belőle.

Hányingerünk lesz

Ha úgy érezzük, hogy kerülget minket valamilyen betegség, eleve nagyon rossz ötlet elmenni edzeni. Ha lázasan , fájós torokkal, fejfájással állunk neki edzeni, a testet ért stressz miatt sokkal rosszabbak lesznek a tüneteink. Ha pedig edzés közben érezzük, hogy hányingerünk lesz, köhögni kezdünk vagy azt érezzük, hogy kezd felmenni a lázunk, azonnal menjünk haza.

Egyénenként nagyban eltér, meddig egészséges és mikortól hordozhat kockázatokat is a rendszeres futás. Erről részletesebben az alábbi cikkünkben olvashat!

Hirtelen fájdalom

A fájdalomnak két fajtáját különböztetjük meg: krónikus, és akut. A krónikus azt jelenti, hogy hosszabb ideje, folyamatosan fáj valamink - ilyenkor ne sportoljunk, amíg jobban nem leszünk. Az akut fájdalom hirtelen jelentkezik, és ha ilyesmit érzünk, azonnal álljunk meg. Még akkor is, ha úgy érezzük, hogy a fájdalom nem erős annyira, hogy ne tudnánk tőle folytatni az edzést. Ha nem így teszünk, komolyabb izomsérülésünk, gyulladásunk is lehet.

Nehezen lélegzünk

A nehéz légzés sok mindenre utalhat, például edzés hatására fellépő asztmára , vagy valamilyen keringési problémára, vagy egyszerűen arra, hogy a megerőltetés túllép a jelenlegi edzettségi szintünkön. Egy egészséges ember légzése röviddel a fizikai aktivitás megszűnése után visszaáll a normál ritmusra - ha nem ez történik, és jóval az edzés után is zihálunk, levegőért kapkodunk, a legjobb, ha orvoshoz fordulunk.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Az edzést is veszélyes túlzásba vinni
Az edzést is veszélyes túlzásba vinni

Szédülés

Ha szédülünk, az lehet attól, hogy a szívünk túlságosan erőlködik, de arra is utalhat, hogy hirtelen leesett a vércukorszintünk , vagy esetleg arra, hogy nehéz légzés miatti oxigénhiány lépett fel. Üljünk le, lélegezzünk mélyeket, együnk pár falatot - ha a szédülés nem szűnik vagy rosszabb lesz, menjünk orvoshoz.

Mellkasi nyomás, vagy fájdalom

Ha nyomást, fájdalmat érzünk a mellkasunkban, azonnal hagyjuk abba a mozgást. Különösen akkor, ha olyan kísérő tüneteink is vannak, mint fájdalom a hát, a torok, vagy az állkapocs területén, esetleg fejfájás, hányinger, fulladás vagy köhögés.

Forrás: greatist.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +4 °C
Minimum: -4 °C

Nyugat, északnyugat felől változó vastagságú felhősávok sodródnak fölénk, de emellett is előfordulnak derültebb körzetek, elsősorban a Tiszántúlon. Csapadék nem várható. Az északkeleti, keleti vidékeken helyenként zúzmarás köd képződhet. A déli szél az ország déli és nyugati részén ismét erőre kap, hajnalban már több helyen is megélénkülhet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -6 és 0 fok között várható, de a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon ennél alacsonyabb értéket is mérhetünk. A Dunántúlon már este, késő este beállhat a minimum. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra