A Philips Magyarország 2009. után idén második alkalommal ismertette a hazai lakosság egészségügyi helyzetéről szóló tanulmányának eredményeit, melyek meglepőnek bizonyultak: a válaszadók 78 százaléka ugyanis jónak ítéli egészségi állapotát, ugyanakkor közel 20 százalék számolt be valamilyen tartós (krónikus) betegség meglétéről, és a megkérdezettek közel 28 százalékának romlott az egészségi állapota az elmúlt 5 évben.
A válaszadók többsége az egészségügyi infrastruktúrát és a meglévő kapacitásokat kifogásolta (49,7 százalék). Minden harmadik résztvevő utalt a pénzügyi gondokra és közel 16 százalék pedig az egészségügyi dolgozókra panaszkodott.
A felmérés azon kérdésre, hogy a megkérdezett mit tesz egészségének megőrzése érdekében, minden második ember említette a mozgást, illetve a táplálkozás is előkelő helyen végzett (47,8 százalék). A válaszadók 7 százaléka a káros szenvedélyekről mentes életet tartja fontosnak, ugyanakkor a megkérdezettek összesen 1,4 százaléka említette a korai diagnosztikát és a szűrővizsgálatokat mint az egészség megelőzésének egyik lehetséges formáját.
"Az egészségügy ott kezdődik, hogy megértjük, mire is van szüksége az embereknek. A Philips pont ezért indította el a kutatást az egész régióban és Magyarországon" - mondta Benedikt Laux, a vállalat regionális vezérigazgatója, majd hozzátette, a vállalat a körkörös egészségügyi modellben gondolkodik, amelyben olyan ciklusok váltakoznak, mint a megelőzés, a szűrés, a diagnózis, a kezelés, a megfigyelés, majd ismételten a megelőzés, mert ez a fajta szemléletmód növelné az egészségügyi rendszer minőségét, továbbá minimalizálná a kiadásokat.