Szívószál
Nem csak az számít, hogy mit iszunk, hanem az is, hogy hogyan - ha például szívószállal, akkor sokkal több levegőt nyelünk. Emiatt pedig az emésztőrendszerünkbe jó adag levegő is kerül a folyadék mellé.
Szénsavas italok
Szóda, fröccs, szénsavas víz , szénsavas üdítők - ha ilyesmit iszunk, azzal is plusz levegőt juttatunk az emésztőrendszerbe. Emellett sok szénsavas italban található mesterséges édesítőszer, például aszpartam, amit nem tudunk megemészteni, ez pedig tovább fokozza a felfúvódást.
Emésztőrendszeri betegség
Az olyan egészségügyi gondok, mint az irritábilis bél szindróma okozhatnak hasmenést, székrekedést, vagy akár puffadást is - utóbbit a nők különösen gyakran tapasztalják. Ha gyakran puffadunk, és nem tudjuk az okát, akkor érdemes lehet elmenni egy kivizsgálásra is.
Gyógyszerszedés
A szájon át szedhető fogamzásgátlók közül sok okozhat puffadást, gázképződést a bennük lévő ösztrogén miatt. Ugyanez a helyzet az antibiotikumokkal is, mivel a káros baktériumok mellett a "jókat" is elpusztítják, így felboríthatják az emésztőrendszer belső egyensúlyát.
Túl sok ülés
Ha hosszú órákon át ülünk , az lelassítja az emésztést és az anyagcserét, így a táplálék hosszabb ideig van az emésztőrendszerben - ettől pedig puffadhatunk. Ezért esik meg sokakkal, hogy hosszú utazások után is ilyesmit tapasztalnak. Ha óránként pár percre felállunk a székből, az sokat segíthet.
Forrás: prevention.com