Duzzanatok és csomók
Nem minden duzzanat és csomó utal feltétlenül rákra, de ezt biztosan nem tudhatjuk, amíg meg nem mutattuk a kedvencünket egy állatorvosnak. Ez különösen akkor fontos, ha az elváltozás idővel egyre nagyobb lesz ahelyett, hogy múlni kezdene. Ilyenkor biopsziára van szükség, hogy kiderüljön, pontosan mi a baj.
Szokatlan szagok
Ha a kutyánk vagy cicánk lehelete kellemetlenné, büdössé válik, illetve a füle vagy más testrésze lesz szokatlanul erős szagú, akkor ez is lehet tünet. Bizonyos esetekben a száj, az orr és a végbél elrákosodása járhat szagváltozással.
Nem gyógyuló sebek
Ha olyan sebeket, sérüléseket találunk az állaton, amelyek hosszú idő után sem látszanak gyógyulni, akkor ez fertőzés, bőrbetegség, de akár rák jele is lehet. Akkor is gyanakodhatunk, ha az állat hányt, hasmenése van, vér van a székletében vagy a vizeletében, és akkor is menjünk orvoshoz vele, ha a hasa abnormális mértékben felpuffad.
Fogyás
A rákos megbetegedések a legtöbb állatnál súlyvesztést okoznak. Ha hirtelen fogyást tapasztalunk anélkül, hogy az állatot diétára fogtuk volna, vigyük orvoshoz.
Változások az étvágyban
A cicák és kutyák komoly ok nélkül sosem lesznek étvágytalanok - ha nem akarnak enni, nem jelent automatikusan rákot, de szinte biztos, hogy valamilyen betegség van a háttérben. A szájban lévő tumorok is okozhatnak étvágycsökkenést, mivel ilyenkor a nyelés és a rágás fájdalmassá válik az állat számára.
Letargia, depresszió
Ha korábban vidám, mozgékony állatunk hirtelen elveszti játékosságát, többet alszik, kevesebbet mozog, akkor ez szintén lehet betegség, akár rák tünete is.
Megváltozott szokások
Ha az állat többet vagy kevesebbet ürít, hasmenése van, hányt, vagy szinte egyáltalán nem vizel, akkor szinte biztos, hogy beteg. Vigyük orvoshoz minél gyorsabban!
Forrás: care2.com