Az éleslátást, valamint az úgynevezett lusta, vagy tompa szem szindrómás beteg állapotát is javítják a videojátékok felnőttkorban.
A California Egyetem kutatásából kiderült, hogy a videojátékozással eltöltött idő felnőtt korban nem csak kikapcsolódásnak, hanem orvosi kezelésnek is kiváló lehet. Negyven óra videojátékozás után a kutatásban részt vevők éleslátása és 3D-s mélységélesség-érzékelése ugyanis sokat javult. "Ez az első olyan tanulmány, ami rámutatott arra, hogy a videojáték hasznos terápia lehet a homályos látás, és az amblyopia, azaz az úgynevezett lusta szem szindróma kezelésére" - mondta el a kutatás vezetője, Dr. Roger Li.
Az amblyopia egy agyi rendellenesség, amelynek következtében az egyik szem látása kevésbé fejlődik ki. Főként gyermekkorban előforduló állapot, lusta szemnek is szokták nevezni. Száz gyerekből körülbelül kettőt-hármat érint, és az egyik leggyakoribb oka a fiatal-és felnőttkori látásproblémáknak. Amíg azonban gyermekkorban ez az állapot jól kezelhető - a jó szem letakarása során az agy rákényszerül, hogy a rossz szemet használja - addig felnőttkorban kevés módszer hatásos. Ráadásul az orvosok többnyire csak 8 éves korukig kezelik a betegeket, mivel széles körben elterjedt az a nézet, hogy később már nem hatásos a terápia.
"Az új eredmények nagyon biztatóak, jelenleg ugyanis nincs elfogadott kezelési módszer a felnőttkori amblyopiának" - hozzá Dr. Roger Li.
Animáció: HáziPatika.com