A Sunday Telegraph szerint Bognár Lajos országos főállatorvos-helyettes "beismerte" az összefüggést a brit és magyar megbetegedések között. Az érintett szerint viszont nem mondott ilyet.
A Sunday Telegraph jelentése szerint Magyarország "első ízben ismerte be, hogy a nagy-britanniai madárinfluenza megbetegedések forrása lehetett". A "vallomás" Richard Gray budapesti tudósításában látott napvilágot. A szerző Bognár Lajos országos főállatorvos-helyettesre hivatkozik, aki elképzelhetőnek nevezte, hogy a H5N1-vírus felfedezetlen maradt a vágóhídra küldött magyar pulykákban. "Mr. Lajos", ahogy a lap írja, úgy véli, a legnagyobb brit baromfivállalat, a Bernard Matthews ezt követően suffolki telepére exportálhatta a húst, és ezzel megfertőzte a holtoni állományt. Bognár megítélése szerint a problémát nem Magyarország, hanem a Bernard Matthews és annak biztonsági fogyatékosságai okozták.
Az újságcikk emlékeztet arra, hogy a brit környezeti, mezőgazdasági és vidékügyi minisztérium vizsgálata is hasonló következtetésre jutott. A legvalószínűbb magyarázatnak azt tartotta, hogy Magyarországról behozott pulykahús váltotta ki a megbetegedéseket. (Azt azonban senki sem tudta megmondani, hogy a csongrádi libatelepről hogyan került volna át a járvány a sárvári pulykahúsüzembe - a szerk.) A Sunday Telegraph szerint a brit baromfiipar máig fizeti a madárinfluenzás esetek árát. A friss pulykatermékek iránti kereslet az elmúlt három hónapban 29 százalékkal csökkent. A bevételkiesés elérte a 9,4 milliárd fontot. A brit kormány az elmúlt hónapban 600 ezer fontos kártérítést fizetett ki a Bernard Matthewsnak, amiért 160 ezer csibét el kellett pusztítania.
Bognár Lajos azonban cáfolja, hogy ilyet mondott volna az angol lapnak. A főállatorvos-helyettes lényegében az eddigi magyar álláspontot ismételte meg újra, ami úgy foglalható össze, hogy elvileg lehet ugyan kapcsolat a magyar és angol madárinfluenza között, de a két járvány esetében nem tártak fel olyan tényt, amely ezt megerősített e volna. Hasonló nyilatkozatügy korábban is megesett már az angol-magyar járványcsatában.
A lap által megszólított Csongrád megyei, lapistói termelő, Garai Tibor viszont arról panaszkodott, hogy ugyan semmi rosszat nem csinált, mégis több mint 74 millió fontos veszteséget szenvedett el. Bognár Lajos szerint a két érintett magyarországi libatenyésztő farm együttesen 100 millió forint kompenzációban részesült. Székely Zsolt, a közeli derekegyházi farm tulajdonosa nem nyilatkozott az ügyben, míg a Bernard Matthews szóvivője megismételte, "a vizsgálatok mindezidáig nem adtak egyértelmű magyarázatot a kitörés okára".