Bajt jelezhet a gyakori sírás

Nem feltétlenül kell mindig valami kifejezetten szörnyű vagy fájdalmas dolognak történnie ahhoz, hogy elsírjuk magunkat. Ha a szokásosnál gyakrabban kezdenek el peregni a könnyeink, és nem tudjuk, mi az oka, az alábbi dolgok is állhatnak a háttérben.

Alváshiány

Egy átlagos felnőttnek 7-9 órányi alvásra van szüksége naponta - ha ezt nem sikerül teljesíteni, akkor hatással lehet arra, hogy dolgozzuk fel az érzelmeket. Az agy ilyenkor nehezebben tesz különbséget a között, hogy mi az, ami valóban fontos, és mi az, aminek kisebb jelentősége van, ezért az apróbb dolgokat is felnagyítva érzékelhetjük.

Állandó könnyezés: mit tehetünk ellene? A könnyezés természetes dolog, a könny védi, táplálja a szemet. Azonban időnként túl sok termelődhet belőle, és ez zavaró lehet, akadályozhatja az éles látást. Milyen betegségek állhatnak a hátterében, és mit tehetünk az állandó könnyezés ellen? Kattintson a részletekért!

Stressz és kiégés

A stresszes életmód is felelős lehet a sok sírárért - szervezetünk egyszerűen így próbálja meg levezetni a felgyülemlett feszültséget. A könnyezés mellett fejfájást, emésztési zavarokat, kimerültséget, ingerlékenységet is tapasztalhatunk.

Premenstruációs szindróma

A menzesz előtti napokon sok nő válik a szokásosnál érzékenyebbé és tapasztal gyakori hangulatingadozást. Ha ebben az időszakban fakadunk gyakrabban sírva, azért a szervezetben ilyenkor lejátszódó hormonális változások a felelősek.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A gyakori sírás mögött premenstruációs szindróma is állhat
A gyakori sírás mögött premenstruációs szindróma is állhat

Menopauza, perimenopauza

A változó korral együtt járó hormonszint-ingadozás szintén hatással lehet a hangulatunkra. Szorongás, depresszió, sírás, majd ezt hirtelen és indokolatlanul felváltó jókedv és nevetés: ebben az időszakban a nőknél ez egyáltalán nem ritkaság.

B12-hiány

Mivel az idegek, idegsejtek egészségében nagyon fontos szerepet játszik ez a vitamin, hiánya hamar megmutatkozik a hangulatunkon. A gyakori szomorúság, deprimáltság, sírás mellett memóriazavarokat , egyensúlyzavarokat, gyengeséget, székrekedést is tapasztalhatunk.

Alacsony vércukorszint

Különösen a cukorbetegek esetében okozhat hangulatzavart vagy hangulatingadozást, de előfordulhat olyanoknál is, akik teljesen egészségesek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra