Koszorúér-tágítás után, kiváltképp ha az ér átjárhatóságának biztosítására fémhálóból készült hengert is beültetnek, hosszú időn keresztül kell a betegnek véralvadást gátló gyógyszereket szednie. Vannak, akik eközben túlérzékennyé válnak a tablettára, szedését abba kell hagyniuk. Nekik dolgozták ki az alvadást gátló készítménnyel szembeni "érzéketlenítés" módszerét.
Az amerikai Karl von Tie hl és munkatársai a koszorúér-tágítás után kihagyás nélkül szükséges gyógyszer szedése során kifejlődő allergia leküzdésére régóta használatos technikát alkalmaztak. Az amerikai kutatók huszonnégy olyan beteget kezeltek, akik a szer bevétele után jellegzetes allergiás tüneteket mutattak, és akiknél ezért az a veszély fenyegetett, hogy a gyógyszert nem szedhetik tovább.
A deszenzibilizálás (érzéketlenítés) parányi gyógyszeradagok igen óvatos, fokozatos növelésével történt, félórás szünetekkel, miközben szakképzett nővér és allergiával foglalkozó szakorvos figyelte a beteget. A Journal of American College of Cardiology című nagy tekintélyű szakfolyóiratban közölt cikk arról számol be, hogy az érzéketlenítés valamennyi beteg esetén sikeresen befejeződött.
A deszenzibilizálás közben négy betegnél észleltek átmeneti allergiás tüneteket, de fél év múlva csak két szívbetegnél volt szükség az érzéketlenítési beavatkozás megismétlésére. A cikk szerzői kifejtik: a deszenzibilizálás jelentőségét az adja, hogy ilyen gyógyszerallergia esetén is igen fontos a páciens terápiahűsége, azaz a pontos gyógyszerszedés, mert a szer bevételének kihagyása életveszélyes véralvadási szövődményekhez vezethet.