Idén is hét városba látogatott el a Richter Egészségváros Program, a gyógyszercég a kiválasztott városok helyi kórházainak 2-2 millió forint adományt ajánlott fel. Ezt az összeget minden látogató személyesen növelte azzal, ha egyebek mellett a helyszínen szűrővizsgálaton vett részt, előadást hallgatott vagy tornászott. Így a résztvevők a felajánlott adományt 15 millió 937 ezer 400 forinttal egészítették ki!
A hét kórház - a lelkes résztvevők hozzájárulásával - összesen 29,9 millió forint támogatást kapott a gyógyszergyártótól - mondta el Beke Zsuzsa, a Richter kormányzati kapcsolatok- és PR vezetője az idei rendezvénysorozatot lezáró sajtótájékoztatón.
A Richter már második éve folytatja jótékonysági akcióval összekötött országos szűrőprogramját, és tervei szerint jövőre is megrendezik az Egészségváros programot.
A szervezők tapasztalatai szerint a résztvevők nagyra értékelik, hogy komplex szűrővizsgálatsort vehetnek igénybe egy nap alatt egy helyen. Így olyan szűréseken is részt vehetnek, amelyekre egyébként néha heteket, hónapokat kell várni, illetve csak térítés ellenében vehetők igénybe.
Két év alatt több mint 23 ezer ingyenes szűrést végeztek, mintegy 6 ezer esetben irányították a résztvevőket további szakvizsgálatok elvégzésére, volt, akinek életmentőnek bizonyult a vizsgálat: 8 prosztatarák-gyanút, rengeteg extrém csontritkulást, 23 súlyosan magas koleszterinszintet, 31 extrém magas vérnyomást mértek.
Volt olyan rendelőintézet, ahol külön rendelési időt nyitottak az Egészségváros szűrésen felfedezett, a normáltól eltérő értékű bpáciensek ellátására, gondolzásba vételére - mondták el a tájékoztatón.
A Richter Egészségváros Program keretében többek között prosztata-, csontritkulás- és bőrgyógyászati szűrést, koleszterinszint- és vérnyomásmérést végeztethettek el szakemberekkel a rendezvényre látogatók. A szűrések mellett Alzheimer-kór, refluxbetegség, onkológiai, nőgyógyászati témában felmerülő kérdésekre kaphattak választ, de dietetikusok, gyógytornászok és gyógyszerészek is rendelkezésre álltak a nap folyamán. A tanácsadás mellett gyógytorna gyakorlatokat végezhettek az érdeklődők, valamint véradáson és elsősegélynyújtás oktatáson is részt vehettek a legaktívabbak.
Az elmúlt két évben a programban az alábbi kórházak vettek részt és jutottak támogatáshoz:
Kaposvár: Kaposi Mór Oktató Kórház - 3.432.800 Ft
Debrecen: DEOEC Onkológiai Klinikája - 3.689.600 Ft
Nyíregyháza: Jósa András Oktató Kórház - 3.921.000 Ft
Szombathely: Vas Megyei Markusovszky Kórház - 3.740.000 Ft
Veszprém: Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház - 4.341.100 Ft
Szekszárd: Tolna Megyei Balassa János Kórház - 4.531.900 Ft
Kecskemét: Kecskeméti Megyei Kórház - 4.193.200 Ft
Baja: Bajai Szent Rókus Kórház - 3.945.500 Ft
Győr: Petz Aladár Megyei Oktató Kórház - 4.047.500 Ft
Karcag: Kátai Gábor Kórház - 5.273.300 Ft
Zalaegerszeg: Zala Megyei Kórház - 4.211.000 Ft
Keszthely: Városi Kórház Keszthely - 4.003.900 Ft
Vác: Jávorszky Ödön Kórház - 4.152.500 Ft
Gyula: Pándy Kálmán Kórház - 4.303.700 Ft