Túl kevés alvás
Akik egyébként is hajlamosabbak az alvászavarokra , különösen ügyelniük kell, hogy limitálják a kávé és az alkohol fogyasztását. Emellett az is fontos, hogy a televíziót, a számítógépet száműzzék a hálószobából, és lehetőleg a mobiltelefont se vigyék magukkal. Ezek ugyanis mind megzavarhatják a cirkadián ritmust, ami hosszú távon igencsak rossz hatással van az egészségre.
Túl sok egyedüllét
A társasági élet és a kapcsolatok hiánya semmilyen szempontból nem egészséges. Kutatások bizonyítják, hogy a magányos embereknek nagyobb az esélye olyan betegségekre, mint az Alzheimer-kór. Legyünk ebben is tudatosak, ne hanyagoljuk el a barátainkat, és keressünk magunknak társaságot!
Túl sok gyorsétel
A túl sok gyorséttermi ételt, cukrot, cukros üdítőt és csipszet fogyasztók általában sokkal hamarabb veszítik el a szellemi frissességüket. A bogyós gyümölcsök, a teljes kiőrlésű gabonafélék, a diófélék és a sötét színű leveles zöldségek fogyasztása ezzel szemben kifejezetten hasznos az agy számára.
Túl hangos zene
Ha túl hangosan hallgatunk zenét fejhallgatón keresztül, akkor akár harminc perc alatt tartós halláskárosodást okozhatunk magunknak. Ráadásul a hallásvesztést gyakran követik agyi betegségek, agyszöveti károsodás vagy éppen Alzheimer-kór. Készülékünk maximum hangerejének hatvan százalékánál semmilyen esetben ne hallgassunk zenét.
Túl kevés mozgás
Minél hosszabb időt töltünk el rendszeres sport nélkül, annál nagyobb az esélyünk a demenciára , vagyis az időskori elbutulásra. Ha más nem fér bele, sétáljunk legalább hetente három alkalommal fél órát a környéken.
Dohányzás
A dohányzásnak bizonyítottan memóriakárosító hatása van, és duplájára növeli a demencia kialakulásának esélyét is - nem beszélve olyan betegségekről, mint a szívbetegség, a cukorbetegség, a stroke vagy a magas vérnyomás.
Forrás: webmd.com