Kávéfüggőség
A kávéra sok rosszat mondtak már eddig, de pár pohárnyi kávénak jól mérhető egészségügyi előnyei is vannak, ez az ital fokozza ugyanis a mentális képességeket, a figyelmet, az ébrenlétet, és újabb kutatások szerint a kettes típusú cukorbetegség kockázatát is csökkenti. Arra viszont figyelni kell, hogy késő délután már ne igyunk, ugyanis mintegy 6 órát vesz igénybe, hogy a koffein eltávozzon szervezetünkből - amíg ez nem történik meg, nem tudunk jól aludni.
Halogatás és semmittevés
Amikor túlságosan leterheljük magunkat vagy mindent egyszerre próbálunk megcsinálni, nem csoda, hogy stresszesek leszünk - ennek következtében pedig rosszabbul alszunk, magasabb lesz a vérnyomásunk és hajlamosabbá válunk az elhízásra is. Ilyenkor sokat segíthet, ha a nem sürgős feladatainkat félretesszük. A fontos dolgokat persze ne halogassuk, mert azzal csak újabb stresszforrást generálunk.
Csokoládéfüggőség
Jól tudjuk, hogy a cukorban igen gazdag, feldolgozott csokoládé nem tesz jót sem az egészségünknek, sem pedig a testsúlyunknak - és ennek ellenére rengetegen nyúlunk hozzá mindennap. Ez pedig nem is baj - a trükk abban rejlik, hogy a tejcsokoládét magas kakaótartalmú étcsokoládéra kell cserélnünk. A magas kakaótartalomhoz ugyanis egészségügyi előnyök köthetők: jobb emlékezőtehetség, egészségesebb szív - sőt, akár még fogyás is. Ha pedig nem egyedül, hanem szeretteinkkel együtt eszünk csokoládét, az társas kapcsolatainknak is jót tesz és mentális jóllétünket is fokozza. (Sokat azért ebből se együnk!)
Énidő
Önzésnek tűnhet, ha néha egyedül akarunk lenni , de az igazság az, hogy az énidő csodákat tehet. Könnyen előfordulhat ugyanis, hogy nem töltünk elég időt pihenéssel és nem figyelünk magunkra eléggé. A trükk ugyanaz, ami a megfelelő étrendnél és az edzéseknél is segített: csak az arányokra kell figyelnünk. Ha pedig bűnösnek éreznénk magunkat amiatt, hogy magunkkal akarunk foglalkozni, jusson eszünkbe: ha mi nem vagyunk jól, másokra sem tudunk figyelni.
Több alvás
Sokan feleslegesnek vagy egyenesen lustaságnak tartják a több alvást , a délutáni sziesztát vagy a hétvégi alvásmaratont. Tény, hogy általában 7-9 óra alvást tartunk normálisnak, de van, aki ennél többet igényel. Ha pedig kevesebbet alszunk munkarendünk vagy a stressz miatt, azt valamikor be kell pótolnunk, amit leginkább a hétvégén tudunk megtenni. Az mindenesetre biztos, hogy rendszeres, pihentető alvásra van szükségünk ahhoz, hogy egészségileg a legjobban legyünk: nem mindenki lehet Margaret Thatcher, aki a hírek szerint csak napi 4 órát aludt.