Amikor látszólag ok nélkül megfájdul a fejünk, hajlamosak vagyunk a frontra fogni. Pedig nem az időjárás változásaira való érzékenység lehet az egyetlen oka a fejsajgásnak. Nézzük, milyen okokból kezdődhet a napunk már eleve fejfájással.
A reggeli fejfájás okai
Ha közvetlenül ébredés után máris fejfájástól szenvedünk, annak többféle oka is lehet. A feljegyzések szerint a leggyakrabban az alábbiakkal magyarázható a reggeli kellemetlenség:
- túl kevés alvás,
- túl sok alvás,
- alacsony endorfinszint,
- alacsony szerotoninszint,
- magas stresszhormonszint,
- másnaposság,
- dehidratáció,
- túl alacsony vagy túl magas vérnyomás,
- éjszakai légzéskimaradás miatti oxigénhiány.
Milyen panaszok utalhatnak frontérzékenységre?
Persze a fejfájás hátterében időnként valóban állhat frontérzékenység is. A fejfájás, illetve egyéb általános tünetek – például az alvászavar, az ingerlékenység, a levertség és a nyugtalanság – hideg- és melegfront hatására egyaránt felléphetnek.
Kifejezetten hidegfronthoz köthető panasz egyebek mellett az ízületi és reumás fájdalom, a gyomor-, vese- vagy epegörcs, a mellkasi panasz és az asztmás roham is. A melegfrontra pedig jellemzően migrénnel és vérnyomáscsökkenéssel reagálnak az érzékenyek.
Az időjárási frontok sokaknál okozhatnak fejfájást és más kellemetlenségeket. Szakértő foglalta össze, mi ilyenkor a teendő.