Százötvenezer embert szűrtek meg idáig a Szűréssel az Életért Program (SZ.É.P.) keretében, és hatezer beteget találtak.
Az eddig érintett hét nagyvárosban ezrek keresték föl az országos szűrési roadshow vizsgálóhelyeit, több helyen háromszoros volt a túljelentkezés. A szakemberek hatezer beteget szűrtek ki, az időben észlelt probléma lelete többeknél életmentőnek bizonyult.
Magyarországon a felnőttek számára csak különleges - például járványügyi - alapon rendelhető el kötelező szűrővizsgálat. A 21 évnél idősebbeknek azonban lehetőségük van önkéntesen igénybe vehető, illetve a szervezett szűrővizsgálatokon való részvételre. Három daganatos betegségcsoportra vonatkozóan bevezették a szervezett szűrést. A 2002-ben elindított emlőszűrés a 45 és 65 év közötti nőket érinti - ők kétévente kapnak meghívót a laboratóriumokba. Az első évben (2002-2003) több mint félmillió, az érintett korcsoportba tartozó nő vett részt a szűréseken, ez csak 41 százaléka azoknak, akik meghívót kaptak. Ez az adat a későbbi években sem érte el az Egészségügyi Világszervezet 70 százalékos ajánlását.
A másik jelentős problémát okozó daganatos megbetegedés a méhnyakrák, ami a 25 és 65 év közötti korosztályt érinti, a nők ennek vizsgálatára 3 évente kapnak meghívót. Az érintett közel 700 ezer nő alig 6,6 százaléka jelent meg a vizsgálaton.
Vastagbélszűrésre az 50 és 70 év közötti lakosság kétévente kap meghívót, a részvételi arány 40 százalék körüli. Egy sor más vizsgálat egyelőre csak alkalomszerű: a szájüreg, a bőr vizsgálatára, a vérnyomás- és koleszterinszint-mérésre legfeljebb szervezett programokon kerül sor.