Újrahasznosítható a bevásárlószatyrunk
A Harvard Business School Kutatása szerint azok, akiknél mindig a saját, textil vagy egyéb anyagból készült szatyrukat viszik magukkal a bevásárláshoz, több egészségtelen ételt vesznek, mint azok, akik nem. Az ok szerintük az, hogy úgy érzik, hogy a környezettudatos viselkedésük miatt meg kell jutalmazniuk magukat valamilyen finomsággal - szóval ha nekünk is ez a módszerünk, figyeljünk még jobban oda arra, hogy mit pakolunk a kosarunkba.
Megvonunk magunktól valamilyen tápanyagot
A zsírszegény vagy épp szénhidrátszegény diétát követők nem feltétlenül tudnak lefogyni, mivel kutatások bizonyítják, hogy az "energiaszegény" felirattal ellátott táplálékokból szinte automatikusan többet fogyasztunk. Így pedig máris ugyanannyi kalóriát (vagy többet) viszünk be velük, mintha a hagyományos verzióból ettünk volna kevesebbet. A legtöbb tanulmány egyébként azt állítja, hogy tartós fogyást a legbiztosabban kiegyensúlyozott, vegyes étrenddel lehet elérni, amiben szénhidrát, fehérje és zsír is található.
Számoljuk a kalóriákat
Sajnos ez a fogyókúrás stratégia sokszor nemhogy nem hatékony, de még súlynövekedéshez is vezethet. Ha ugyanis túl kevés kalóriát viszünk be, a szervezetünk tartalékolni kezd, lelassul az anyagcserénk, ráadásul zsírégetés helyett az izomsejtek égetéséből kezdi nyerni az energiát.
Minden nap ugyanazt esszük
Reggelire zabpehely, ebédre saláta, vacsorára hal és párolt zöldség - ez valóban egészséges, de mi van akkor, ha minden áldott nap ezt az étrendet követjük? Kutatások szerint az egysíkú táplálkozás miatt csökkenhet az emésztőrendszerünkben élő "jó" baktériumok száma, amik így nem tudják megfelelően kontrollálni az éhséget, a teltségérzetet és a vércukorszintet. Ezért is fontos, hogy ne csak egészségesen, de a lehetőségeinkhez képest változatosan is táplálkozzunk.
Forrás: prevention. com