Fontos a fehérje
Együnk sovány fehérjét, alacsony glikémiás indexű szénhidrátot, rostot és egészséges zsírokat minden étkezésnél. Így egyenletesen tarthatjuk a vércukorszintünket, növelhetjük a zsírégetést és megakadályozhatjuk, hogy falási rohamaink legyenek. A fehérjebevitel különösen fontos, és azt, hogy naponta mennyire van szükségünk, a testsúlyunkból is kiszámolhatjuk. Általánosságban véve testsúlykilogrammonként 1,6-2,2 gramm fehérje az ideális mennyiség - azokon a napokon kell több, amikor valamilyen sportot, testmozgást végzünk.
Reggelire is érdemes fehérjét enni, mert így egész nap jobban kordában tudjuk tartani az étvágyunkat. A péksütemények fogyasztását ilyenkor jobb elfelejteni - ha mégis szeretnénk, akkor mindenképpen teljes kiőrlésűt válasszunk. Ha teljesen szénhidrátmentes reggelit eszünk, amely sem gyümölcsöt, sem pékárut nem tartalmaz, azzal az éjszakai ketogén (zsírégető) fázist kitolhatjuk egészen a következő, szénhidrátot is tartalmazó étkezésig.
Kell a szénhidrát is
A szénhidrátok fogyasztását érdemes a nap utolsó előtti étkezésére időzíteni - nagyon fontos, hogy mindennap együnk szénhidrátot, de ügyeljünk a mennyiségre, és arra, hogy mindenképpen lassan felszívódó legyen.
Jótékony hatású a böjt
Egyre több kutatás bizonyítja, hogy a 7-10 naponta tartott egy napos tisztítókúrának vagy böjtnek remek egészségügyi hatásai vannak, és segít elérni az ideális testsúlyt is. Eleinte igényel némi erőfeszítést, de egy idő után megszokható. Ilyenkor érdemes nagy mennyiségben fogyasztani olyan gyulladáscsökkentő, illetve vízhajtó hatású fűszereket, gyümölcsöket, teákat, mint a gyömbér, a citrom, az áfonya, a hibiszkusz, a pitypang, a zöld tea és a petrezselyem.
Ha nagyon éhesek vagyunk, akkor együnk meg egy vagy két kemény tojást, illetve némi olajos magot több kis adagra elosztva. Első alkalommal azzal is próbálkozhatunk, hogy reggelit még fogyasztunk, és utána már csak folyadékot viszünk be - de a leghatékonyabb az, ha egy teljes napon át csak iszunk.
Forrás: prevention.com