Az egyetemisták nagy része soha nem reggelizik, étkezéshez nem teljes kiőrlésű, hanem fehér kenyeret választanak, szinte egyáltalán nem esznek halat, egyötödük számára nincs szervezett testnevelés az egyetemen, naponta 3-4 órát ülnek a számítógép előtt - a többi között ez derült ki az Egy csepp figyelem Alapítvány által indított egyetemi egészségfelmérő program elemzéséből.
Az Alapítvány munkatársai három vidéki és három budapesti egyetemen végeztek felmérést 2007 március és október között, az eredményeket Dr. Aszmann Anna dolgozta fel Dr. Oláh Zoltán, kuratóriumi tag szakmai segítségével.
Az Egy csepp figyelem Alapítvány azért éppen az egyetemisták körében végzett felmérést, mert a szakemberek szerint a 18-21 év közötti korosztály a kötelező szűrésekből már kiesik, az iskolai évek alatt alig látja őket orvos. Ugyanakkor éppen ez az a korosztály, amelyben nő az elhízás, és a felnőtt (II. típusú) cukorbetegség, illetve más krónikus betegségek kialakulásának esélye.
Kiderült, hogy a hallgatók 69 százalékának a családjában van magas vérnyomásos beteg, családjuk 50 százalékában fordul elő szív-érrendszeri betegség, 41 százalékuk rokonai között van a cukorbeteg, és 35 százalékának családjában van jelentősen elhízott személy.
Az Egy csepp figyelem Alapítvány az egészségfelmérésen kívül egy állandó programmal is a figyelem középpontjában tartja az egészséges életmódot, a szűréseket: májustól folyamatosan kapcsolódnak a koleszterin-programhoz is a narancssárga felkiáltójellel ellátott gyógyszertárak, tehát ezeken a helyeken májustól már nem csak vércukrot, vérnyomást, hanem koleszterinszintet is lehet méretni.