Az alábbi praktikáknak a prevention.com összeállítása szerint néhány hónap után - még nagyobb erőfeszítések nélkül is - látható lesz az eredménye.
Figyeljünk a fényekre
Egy kutatás szerint azok, akik nem túl erős, meleg fényeknél, hangulatvilágításban étkeznek, kevésbé pakolják meg a tányérjukat, így akár 150 kalóriával is kevesebbet fogyasztanak, mint azok, akik erős fények és zajok mellett költik el az ebédjüket illetve vacsorájukat.
Figyeljünk a poharakra
Egy brit kutatás szerint azok az emberek, akik kerekded formájú pohárból isznak, 60 százalékkal több alkoholt és cukros üdítőt fogyasztanak, mint azok, akik egyenes formájúból. Az ok az lehet, hogy a kerekebb poharaknál nehezebb megbecsülni a benne lévő mennyiséget, így automatikusan gyakrabban töltjük újra. Ha viszont a fenti italokból kevesebbet iszunk, azzal nagyjából száz kalóriát is megspórolhatunk napi szinten.
Aludjunk eleget
Az alvás, pihenés legyen mindig központi eleme az életmódváltásnak - a sport és az egészséges ételek e nélkül nem sokat érnek. Hogy miért? Egy kutatás kimutatta, hogy azok, akik napi hat és fél óránál kevesebbet alszanak, akár 500 kalóriával is többet visznek be. Az alváshiány serkenti az éhségérzetért felelős hormonok termelődését, így még a legelszántabbak diétájának is keresztbe tehet.
A szemünkkel se együnk
Ha fogyni szeretnénk, lehetőleg ne nézegessünk szakácskönyveket, és a főzőműsorokról is kapcsoljunk el a tévében. Ne legyenek szem előtt csipszes, édességes zacskók és dobozok sem. Egy kutatás ugyanis kimutatta, hogy a zsíros, édes, cukros ételek látványa és az ezekről készült képek nézegetése erőteljesen megnöveli a vágyat az ilyen ételek iránt, még akkor is, ha egyébként nem vagyunk éhesek.
Igyunk vizet
Egy tanulmány szerint azok, akik az étkezések mellé sima vizet fogyasztanak üdítők helyett, hajlamosabbak egészségesebb ételeket választani és több zöldséget enni. Azok viszont, akik szénsavas üdítőket, gyümölcsleveket isznak inkább, általában a kalóriadúsabb, tartalmasabb fogások mellett teszik le a voksukat.