A hidegre érzékenyek szervezetét a kettősfronti hatás jobban megterheli, de felerősíthetnek a melegfrontra érzékenyek panaszai is. Ma az arra hajlamosak körében már nem csak puffadásos tünetek, de hasi görcsök is jelentkezhetnek. Az érintettek olyan ételeket részesítsenek előnyben, mint a magas cink tartalmú hüvelyesek, vagy halfélék, továbbá a magnéziumban gazdag, sötét levelű zöldségek.
A fejfájásos panaszokkal küzdők nem várhatnak számottevő enyhülést. A szélre érzékenyek körében tovább erősödhet, egyeseknél tartóssá válhat a fájdalom, míg a melegfrontra érzékenyeknél migrén jelentkezhet. A panaszok mérséklésében segíthet a citromfű-, vagy a jázminos zöld tea, amelyeket élénkítő hatásuk miatt érdemes inkább nappal fogyasztani.
Napközben az ország jelentős részén napsütéses időre lehet számítani, amit tanácsos sportolásra, könnyű kis kirándulásra, sétára kihasználni. A napos időben azonban fontos, hogy az immunrendszer védelméről se feledkezzünk meg: a kinti programokhoz válasszunk vastag, réteges öltözetet, termoszban vigyünk magunkkal citromos teát, amely szükség esetén nem csak átmelegíthet, de egyúttal C-vitamin bevitelünkről is gondoskodik.
Az esti órákban többeknél csak nehezen megy majd az elalvás, alvászavarral küszködhetnek. Az érintettek számára lefekvés előtt ajánlott venni egy meleg, levendulás fürdőt, elalvás előtt pedig mézes tejet inni.
Forrás: Meteoklinika