Így nem szárad ki a szemünk a maszkhordástól

A koronavírus terjedésével új szokásokat kellett felvennünk az egészségünk megőrzése érdekében - az egyik ilyen a maszkviselés. Csakhogy ennek kellemetlen mellékhatásai is vannak, ilyen például a krónikus szemszárazság. Szerencsére van néhány dolog, amivel tehetünk a probléma ellen.

Dr. Joseph Allen amerikai orvos egy YouTube-videóban adott tippeket arra, hogy mi mindennel küzdhetünk a maszkviselés okozta szemszárazság ellen. Az első tippje viszonylag egyszerű: próbáljunk az orrunkon keresztül lélegezni. Ha a szánkon veszünk levegőt, akkor a levegő egyenesen felfelé száll, a szemünkhöz, és ez kiszáradáshoz vezet. Éppen ezért érdemes az olyan helyeket is kerülni, ahol ventilátor vagy légkondicionáló működik, mivel ezek csak súlyosbítanak a helyzeten.

Az is sokat számít, hogy a maszkunk minél jobban illeszkedjen, mivel a szorosabb maszkból kisebb mennyiségű levegő szökik ki felfelé. Ha valamivel az orrunkhoz tudjuk rögzíteni a maszkot, az még jobb, ráadásul ez azoknak is segíthet, akik szemüvegesek, és küzdenek a maszkordás miatti folyamatos párásodással. Alulról ki is párnázhatjuk valamivel a maszkunkat.

Ha maszkban az orrunkon keresztül lélegzünk, nem szárad ki a szemünk.
Ha maszkban az orrunkon keresztül lélegzünk, nem szárad ki a szemünk. Fotó: Getty Images

Segíthet a szemszárazság elleni csepp

Koronavírus: csak így nyújt védelmet a maszk A koronavírus-járvány alatt különösen fontos a megfelelő védekezés. Ennek egyik hatékony eszköze a maszk, nem mindegy azonban, hogyan viseljük. Részletek itt .

Keressünk a patikában valamilyen kifejezetten szemszárazság elleni szemcseppet - általában azok a legjobbak, amelyek tartósítószermentesek. Ha hialuronsav is van bennük, az még jobb. Ha szükségét érezzük, akár óránként is csepegtethetünk, amíg nem érezzük úgy, hogy enyhült a problémánk; utána már elég lehet napi 4-5 alkalommal. A kifejezetten "vörös szemekre" való cseppeket érdemes kerülni a szakember szerint. Léteznek olyan speciális szemüvegek is, amelyeket egy szilikonréteggel látnak el, hogy védjék a szemet a légáramlástól. Az is sokat segíthet, ha valamilyen párásítót használunk, ami megfelelő nedvességi szinten tartja a levegőt.

Ha annak a helyiségnek, ahol tartózkodunk, száraz a levegője, akkor gyorsabban fognak párologni a szemet nedvesen tartó könnyek a szemfelszínről, ami értelemszerűen a szemek gyorsabb kiszáradásához vezet. Ahogy az idő hidegebbre fordul, és beindul a fűtésszezon, a lakások levegője is sokkal szárazabb lesz, így egyébként is sok helyen indokolt valamilyen párásító módszer vagy készülék alkalmazása.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra