A fejfájás természetes kezelése

Nem csupán gyógyszerekkel inthetünk búcsút a kellemetlen fejfájásnak, ráadásul a folyamatos tablettaszedés akár a visszájára is fordulhat. Lássuk tehát, milyen egyéb módszereket érdemes kipróbálni, ha gyakran hasogat a fejünk!

A fejfájás egyrészt lehet maga a betegség, másfelől beszélhetünk róla tünetként is, amennyiben valamilyen más kórkép miatt jelentkezik. Utóbbi esetben az egyszerű náthától az agydaganatokig számos tényező állhat a háttérben, és értelemszerűen ilyenkor az alapprobléma kezelése jelenti a legjobb módot a fejfájás megszüntetésére. Ha viszont önmagában fordul elő a panasz, akkor célzottan is sokat tehetünk a javulásért.

Természetesen - mint minden betegségnél - fejfájás esetén is jobb megelőzni a bajt, mint utólag kúrálni. Ezzel kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a kiváltó okok között genetikai adottságok és környezeti tényezők egyaránt szerepelnek. Habár például az időjárás-változások negatív hatását nem lehet kivédeni, akadnak olyan hétköznapi dolgok, amelyeken egy kis odafigyeléssel képesek lehetünk pozitívan változtatni.

A fejfájások gyakoriságát nagyban csökkentheti, ha kellőképpen kipihentek vagyunk
A fejfájások gyakoriságát nagyban csökkentheti, ha kellőképpen kipihentek vagyunk

A gyógynövények ereje

Először is sokat segíthet a megfelelő folyadékpótlás és a rendszeresség kialakítása az étkezésben. Ugyancsak rendkívül fontos az elengedő mennyiségű és minőségű éjszakai pihenés: bár ennek pontos mértéke egyénenként változik, azért általánosságban elmondható, hogy napi 8-9 óra alvásra mindenkinek szüksége van. A rendszeres testmozgás szintén hasznos, így legalább heti háromszor 30 perc kardiójellegű testedzéssel sokat tehetünk a fejfájás megelőzéséért.

A levendulát számos módon és célra felhasználhatjuk. Részletek itt.

Számos gyógynövény fejfájás-csillapító hatással rendelkezik, érdemes röviden ezekre is kitérni. Teaként fogyasztva enyhítheti a fájdalmat a borsmenta, az alvászavarok , idegesség és depresszió ellen is kiváló citromfű és a levendula egyaránt, valamint a migrén megelőzésében és enyhítésében bátran támaszkodhatunk az őszi margitvirágra. Ez utóbbi növény a benne található partenolidnak köszönheti fájdalomcsökkentő tulajdonságát, mivel azonban egyes változatokban ez a vegyület csak alacsony koncentrációban van jelen, érdemes bevizsgált, ellenőrzött termékeket vásárolni.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A jótékony Q10

Az Amerikai Fejfájás Társaság ajánlása szerint naponta 500 milligramm magnézium bevitele hozzájárul a fejfájás megelőzéséhez. Ez az ásványi anyag nagy mennyiségben van jelen zöldségfélékben, hüvelyesekben, különböző gabonafélékben, gyümölcsökben, tejtermékekben és halhúsokban. Szintén sokat segíthet napi 100 milligramm koenzim-Q10 . Bár ez a vitaminszerű tulajdonságokkal rendelkező vegyület a szervezetben is termelődik, étrend-kiegészítőkkel való pótlása egyrészt hasznos a fejfájás ellen, másrészt nincsenek számottevő mellékhatásai.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: +2 °C

Felhős idő várható, zápor, hózápor elszórtan kialakul, legkisebb eséllyel és számban a Tiszántúlon. Az északnyugati szelet az ország nyugati felén élénk, erős lökések kísérik. Késő estére -1 és +5 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy hidegfront okozhat kellemetlen tüneteket.