A természet győzi le a vírusokat?

A Dél-Kaliforniai Egyetem munkatársai egy eddig nem ismert mechanizmust tártak fel, melynek segítségével az emberi szervezet képes felvenni a harcot a vírusfertőzésekkel szemben.

A Cell Host & Microbe oldalain közzétett tanulmány egy olyan fehérjét mutat be, mely egy sejtszintű láncreakciót elindítva növeli a sejtmembrán koleszterinszintjét, így a vírusok nem képesek kiszabadulni a sejtből, és nem tudnak tovaterjedni.

A szóban forgó fehérje az IFITM3, melyet az immunrendszer interferon nevű jelvivői stimulálnak - a 300 más molekula mellett. Jae U. Jung és munkatársai kimutatták, hogy az IFITM3, hogy a ez a fehérje felfüggeszti két másik fehérje kölcsönhatását, így nő meg a membrán koleszterintartalma, azonban a beavatkozás teljes mértékben érintetlenül hagyja a vér koleszterinszintjét.

A kutatók régóta ismerik az interferonokat , melyeket az immunrendszer egyes elemei termelnek, és amik a vírusokkal szembeni válasz alapját képezik. Mindazonáltal eddig nem pontosan sikerült megérteni, hogyan képes gátolni a vírusok szaporodását és terjedését. Persze, a vírusok is résen vannak, hiszen olyan szignálokat képesek elindítani, melyek megakadályozzák az immunrendszer aktiválódását.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A membrán koleszterintartalmának fokozódása növeli annak keménységét, így a vírusrészecskék nem képesek kiválni a fertőzött sejtből. A kutatók igen meglepődtek az eredményeken. A munkacsoport további tervei között olyan gyógyszerek fejlesztése szerepel, melynek segítségével aktiválni lehetne az IFITM3-at.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amely délutántól ugyanebből az irányból vékonyodni, szakadozni kezd. A legtöbb napsütés a Dunántúl délnyugati részén valószínű. Északkeleten néhol kis mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. Estétől az Északi-középhegység tágabb környezetében egyre többfelé képződik köd. Az ország délnyugati kétharmadán kezdetben többfelé élénk, néhol erős déli, délnyugati szél késő délutánra, estére fokozatosan mérséklődik, miközben a nap folyamán az északi, északkeleti harmadban keletire fordul a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap az északi, északkeleti harmadban -1 és +4, másutt 5 és 13 fok között valószínű - délnyugaton számíthatunk a legmagasabb értékekre. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra