Az Európai Unió már hat gyártóval írt alá megállapodást több mint 2 milliárd dózisnyi koronavírus -vakcináról. "Ez lehetőséget teremt a teljes európai lakosság fokozatos beoltására, így nem lesz hiány, de nem minden érkezik meg egy nap alatt" - hangsúlyozta a francia politikus.
Felgyorsítják az oltási kampányt
A franica egészségügyi miniszter, Olivier Véran az oltókampány felgyorsítását és kiterjesztését ígérte a tűzoltókra és az 50 év fölötti szociális munkásokra, valamint január végéig elkezdik az otthonaikban élő 75 évesek és a 75 év fölöttiek vakcinálását is. Az eredeti tervek szerint januárban csak az idősotthonok lakói és dolgozói kaphatták volna meg az új típusú koronavírus elleni oltást. Hétfőig kevesebb mint ezer embert oltottak be, a héten viszont már naponta 5 ezren vették fel az oltást.
Viták az oltóanyagok körül
A Német Szociáldemokrata Pártból (SPD) közben azzal vádolták meg a francia kormányt, hogy nyomást gyakorolt Brüsszelre annak érdekében, hogy kevesebb dózist rendeljen a BioNTech-Pfizer vakcinájából a francia Sanofi javára, ez utóbbi azonban csak az év végére ígéri a COVID-19 elleni oltóanyagának forgalomba kerülését. A francia Európa-ügyi államtitkár azonban elfogadhatatlannak és hazugnak nevezte az állítást. "Közösen hoztuk meg a döntéseket. A német gyártókat nem kezelték rosszabbul, sőt 300 millió adagot rendelünk a BioNTechtől, és több mint 400 milliót a Curevactól, többet mint a Sanofitól" - mondta az államtitkár.
"Abszurd szembeállítani egymással az országokat és a gyártókat. Minden országnak szüksége van oltóanyagra azért, hogy nyárig a lehető legtöbb embert beoltsák. Az európai fellépés segít ebből a szempontból: szavatolja az olcsóbb hozzáférést valamennyi oltóanyaghoz" - tette hozzá. Véleménye szerint az elszigetelt stratégiák hosszú távon nem hatékonyak.
Egyre nagyobb az érdeklődés a koronavírus elleni oltás iránt, már több mint egymillióan regisztráltak Magyarországon. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!