Folyamatosan zajlik az oltás Magyarországon, friss adatok szerint jelenleg több mint 1,9 millió fő a beoltottak száma - vannak azonban, akik úgy érzik, elfelejtkeztek róluk. Ilyen az az RTL Klub Híradónak nyilatkozó 67 éves nő is, aki már februárban regisztrált az oltásra. Állítása szerint felhívta a háziorvosát, aki úgy tájékoztatta, hogy még a '47-es, '48-as születésűeket oltják, ezért nem tudja megmondani, mikor kerül sorra. A nő ismeretségi körében azonban már nagyon sok olyan embert beoltottak, aki tőle fiatalabb, például a 64 éves szomszédját is. Ő körülbelül három héttel ezelőtt jelentkezett oltásra, és március 26-án kapta meg az első adagot. Mint elmondta, hozzá hasonló korúakkal várakozott együtt, mindenki Pfizer-vakcinát kapott.
Surdon már a fiatalabbakat is oltják
A Híradóban megszólalt Késmárky András, a Hajdú-Bihar megyei Bárándon dolgozó háziorvos is: ő már az országos átlag felett jár, a körzetébe tartozók negyedét beoltotta. Szerinte ennek az az oka, hogy sok beteget be tudott oltani a kínai vakcinával . Attól függően lesz gyorsabb az oltási protokoll az adott háziorvosi praxisra nézve, hogy ki mennyire fogadja el az adott, rendelkezésre álló vakcinatípust, magyarázta Késmárky.
Néhány Zala megyei kistelepülésen azonban még jobban állnak az oltással : Surdon az önkormányzat is beszállt, kisbusszal szállították a helyieket a városi oltópontokra. Kánász János polgármester elmondta, hogy már a fiatalabbakat is elkezdték oltani.
Ez lehet a különbségek oka
Az RTL Klub megkereste az Operatív Törzset azzal kapcsolatban, hogy mi magyarázhatja a különbségeket. Azt a választ kapták, hogy néhány vakcinánál egy ampullában 10 adag van, amit nem lehet továbbosztani a háziorvosok között, és ez átmenetileg eredményezhet eltéréseket a beoltottak arányában.
A gyakori szellőztetés a járvány alatt nem csak azoknak fontos, akik egy beteggel élnek egy háztartásban. Egy friss tanulmány szerint a koronavírus akár a szomszédos lakásból is eljuthat hozzánk. Olvassa el a témában írt korábbi cikkünket !