Bár a kutatók még nem bizonyították a kettő közötti kapcsolatot, úgy tűnik, hogy a hosszú távú célok és a demencia kialakulása között összefüggés van. "Ha az embernek céljai vannak, valahogy lehetővé teszi, hogy megbirkózzon az Alzheimer-kór fizikai tüneteivel" - mondta Patricia Boyle, a Chicagóban található Rush Egyetem és Orvosi Központ Alzheimer-kór Központjának professzora.
A kutató és kollégái olyan emberekkel töltettek ki egy tesztsorozatot, akiknek az agyában jól látható plakkosodást okozott a betegség. Az eredményekből kiderült, hogy azok, akiknek nagyobb céljaik voltak az életben, 30 százalékkal lassabb mentális hanyatlást mutattak, mint azok, akik alig tervezgették a jövőjüket.
A kutatók számára azonban még mindig nem világos, hogy a célok hogyan állnak kapcsolatban a betegséggel és a mentális hanyatlással, ugyanakkor úgy vélik, hogy az agy kapacitásához lehet valamilyen köze. Lehetséges, hogy az emberi agyban ilyenkor olyan folyamatok játszódnak le, mint egy városi csúcsforgalomban: ha több úton is haladhatunk célunk felé, elkerülhetjük a bedugult utakat.
A tanulmány az oldalain jelent meg.