Mozgalmas év volt a 2018-as az Országos Mentőszolgálat dolgozói számára. Összesítésük alapján a dolgozók az elmúlt 12 hónapban közel 1,2 millió embernek nyújtottak segítséget, mintegy 30 ezer esetben végeztek életmentő beavatkozást, köztük kétezer sikeres újraélesztést. Eközben a mentőautók több mint 40 millió kilométert tettek meg Magyarország útjain - írta közleményében Győrfi Pál, a mentőszolgálat kommunikációs és pr-vezetője.
Új autók és munkaruha
A mentősök munkáját nagyban segítette az is, hogy a tavalyi év során a mentéstechnikai eszközpark megújulhatott: 25 mentőállomás felújításának előkészítése kezdődhetett meg, valamint 117 világszínvonalú, jól felszerelt mentőautóval is újulhatott a géppark, így az év elejére az autók átlagéletkora hat év alá csökkent. A betegellátásban részt vevő dolgozók új munkaruhát kaphattak, továbbá az OMSZ valamennyi dolgozója az egészségügyi ágazati emelésen felüli béremelésben részesült.
Jól teljesített az év elején indított Szív City nevű közösségi mobilapplikáció is, ami az életmentés sikerének esélyét növelheti. A programhoz eddig tizenötezren csatlakoztak, és így a lakosság segítségével már húsz ember életét sikerült megmenteni. Ebben az évben vált teljessé a mentők digitális átállása is, ami nemcsak a papíralapú mentési dokumentáció kiváltását, új, modern táblagépek használatba vételét, hanem az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térhez (EESZT) való csatlakozást is jelenti - összegzett a mentőszolgálat.