Ausztrál kutatók szerint az aktív gyermekek későbbi életük során boldogabbak lesznek, mint kevésbé aktív társaik. Úgy tűnik, a fiatalkori fizikálisan aktív életmód megóv a depresszió későbbi kialakulásától.
A Deakin Egyetem felmérése egy 2152 önkéntes férfi és nő részvételével készült interjúsorozat felhasználásával készült el, amelyben a fizikai aktivitásról és a depressziós tünetekről kellett nyilatkozniuk a résztvevőknek.
Az eredmények szerint a gyermekkorban kevésbé aktív résztvevők 35 százalékkal nagyobb eséllyel számoltak be depressziós tünetekről a felmérés során mint azok, akiknek fizikailag aktívabb gyermekkoruk volt. Ez az összefüggés akkor is megmaradt, amikor a tudósok a felnőttkori fizikai aktivitást is figyelembe vették.
Dr. Felice Jacka, a Deakin Orvostudományi Egyetem kutatója szerint a gyermekkori aktív életmód rendkívül fontos szerepet játszhat a felnőttkori mentális egészségi állapot alakulásában.
"A kutatási eredmények arra engednek következtetni, hogy az aktív életmód segítségével megelőzhető a depresszió kialakulása - nyilatkozta Dr. Jacka. Gyermekkorban az agyunk nagyon gyorsan fejlődik és a korai aktív életmódnak jótékony hatása lehet erre. A sportolás ezen kívül segíti a stresszkezelési technikák elsajátítását is és hozzájárul az általános kedélyállapot javításához" - nyilatkozta.