Debrecen, 2007. április 6. (MTI) - Európai színvonalú onkológiai központot alakítottak ki a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumában (DEOEC), ahol évente mintegy 20 ezer daganatos beteget kezelnek - közölte Szántó János orvosprofesszor, az onkológiai tanszék vezetője pénteken az MTI-vel.
Tájékoztatása szerint befejeződött a tanszék épületének
bővítése: a korábban a szülészeti és a nőgyógyászati klinikához tartozó pavilon rekonstrukciójával a tanszékük négy szinten 1.357 négyzetméterrel, összesen 2.300 négyzetméterre bővült.
A felújított épület földszintjén a járóbetegeket látják el - mondta a professzor.
Hozzátette: a kúraszerű ellátást lehetővé tevő ambuláns fektetőszobában négy új kezelőszéket helyeztek el, amivel 11-re emelkedett az ellátási helyek száma. A pavilon kúrafolyosója ugyanakkor a kezelőszékek számának további növelésére is lehetőséget ad - mondta.
Az épület különlegessége, hogy a műemlékként számon tartott kúrafolyosóról kilépve a betegek egy szépen kialakított belső parkban pihenhetnek.
Szántó János elmondta azt is, hogy a zsúfoltság enyhítését hat korszerű ambuláns rendelő is szolgálja.
Az emeleten 1-4 ágyas kórtermeket alakítottak ki, s minden szobához önálló vizesblokk tartozik. A fejlesztés eredményeként 20 ágyon gyógyulhatnak a rászorulók.
Az onkológiai centrumban a szigorú követelményeknek megfelelő, citosztatikus keverékinfúziókat előállító infúziós laboratórium is helyt kapott. A teljes beruházás 328 millió forintba került.
Szántó János professzor - aki tíz éven keresztül volt az Európai Rákszövetség magyarországi összekötője - megítélése szerint a debreceni onkológiai centrumban az Európában, illetve a világban alkalmazott legkorszerűbb kezeléseket tudják biztosítani a betegek számára.
"Az a bizottsági rendszer, ami kialakult a Debreceni Egyetem orvoscentrumában, lehetővé teszi a sokszakmás, betegcentrikus, esélyegyenlőségen alapuló komplex onkológiai ellátást" - mondta az MTI-nek Szántó János onkológus professzor.