A kalocsai intézmény Bács-Kiskun megye legnyugatibb részén, a Duna melletti keskeny sávban élők fekvő- és járóbeteg-ellátásáért felelős. Az ellátandó lakosság kb. 73 ezer fő, mely a megye lakosságának 14 százalékát teszi ki. A diagnosztikai részlegek párhuzamosan végzik a járóbeteg-rendelések által igényelt vizsgálatok mellett a fekvőbeteg osztályok által kért szakvizsgálatokat is (pl. laboratóriumi, röntgen-, ultrahang- és transzfúziológiai vizsgálatok stb.), a szakrendelések pedig a fekvőbeteg-ellátási skálánál is szélesebb körben állnak a lakosság rendelkezésére.
A kórházban működik belgyógyászati, sebészeti, nőgyógyászati, gyermekgyógyászati, orr-fül-gégészeti, ideggyógyászati, pszichiátriai, szemészeti, reumatológiai, urológiai, pszichológiai, bőrgyógyászati, tüdőgyógyászati, ernyőképszűrő, onkológiai, gasztroengerológiai, audiológiai, foglalkozás-egészségügyi, iskola-egészségügyi, EEG, EKG, fizioterápiás és anyagcsere-betegségekkel foglalkozó járóbeteg-rendelés is.
Mindig a beteg van a középpontban
- Rendelőintézet Kalocsa
A beteg szempontjából mindig rendkívüli mértékben meghatározóak a kórházba kerülés körülményei, a páciens fogadása, elhelyezése csakúgy, mint a gyógyító, ápoló személyzet felkészültsége és viselkedése. Az eredményes munka kitűnő szakértelmet, hivatástudatot, türelmet és nem utolsósorban kapcsolatteremtő és empátiás készséget kíván. Így a kalocsai kórházban folytonosan képzett szakembercsapat igyekszik megfelelni a kihívásoknak.
Új szemlélet, új épület
Az új szemlélet megvalósítását elősegítve megkezdődött egy építészetileg és technikailag új kórházi komplexum kialakítása. Első ütemben 1999-re új műtéti tömb épült, mely helyet adott az intenzív osztálynak, a központi laboratóriumnak, a központi sterilizálónak és az endoszkópos részlegnek.
2004-2006-ban zajlott a rekonstrukció második üteme, melynek során a fekvőbeteg-ellátás komfortfokozatának javítását, és az új minimumfeltételek biztosítását tűzték ki célul. Ebben a második ütemben az elöregedett közművek rekonstrukciójára is nagyrészt sor került.
A betegek gyógyulásáért folytatott küzdelmek során szoros együttműködést alakult ki az alapellátás dolgozóival. Megvalósult a kórházi és a háziorvosi számítógépes rendszer összekötése, melynek révén lehetőség nyílt a kétirányú adatközlésre, mellyel megszüntethető a betegek felesleges oda-visszaküldözgetése.
Az intézmény célkitűzése
Az intézmény nemcsak épületeiben és műszerezettségében szeretne megújulni, hanem korszerű szemléletváltással arra is törekszik, hogy betegei maximális elégedettséggel távozzanak a kezelések, az ellátás letelte után. A kórházi osztályok, kórtermek komfortosabbá tételével, valamint az egészségügyi dolgozók lelkiismeretes munkájával a betegek testi-lelki gyógyulásához mind inkább igyekeznek hozzájárulni a jövőben is.