Alkohol
Bizonyos embereknél akár egyetlen pohár bor is negatívan befolyásolhatja az alvás-ébrenlét ciklust, illetve az alvás minőségét. Az alkoholfogyasztás befolyásolhatja a REM-fázisban töltött idő hosszúságát, szinte leküzdhetetlen, ólmos fáradtságot okozva ébredés után. Ha ilyesmit tapasztalunk alkoholfogyasztás után (anélkül, hogy igazán másnaposak lennénk), akkor érdemes lehet átgondolni, hogy igyunk-e lefekvés előtt.
Zeller
A zeller magas víztartalma - az uborkáéhoz és a görögdinnyéhez hasonlóan - természetes vízhajtóként hathat, emiatt pedig jó eséllyel többször is erős vizelési ingerre fogunk ébredni az éjszaka folyamán. Éppen ezért nem árt figyelni, hogy a nap utolsó étkezése már ne vagy csak nagyon kis mennyiségben tartalmazza ezt a zöldséget.
Zsíros, olajban sült ételek
Megterhelik a gyomrot, és nagyon hosszú időbe telik a megemésztésük, ezért kellemetlen teltségérzetet okozhatnak akár jó néhány órán, esetleg egész estén vagy éjszakán keresztül. Fájó gyomorral pedig nehezebb elaludni és pihenni is, éppen ezért ha ilyesmit kívánunk, inkább ebédre együk, mint vacsorára.
Csokoládé vagy forró csoki
Akik érzékenyebbek a koffeinre, már egy kisebb adag is bezavarhat az alvási ritmusukba. Emellett a csokoládé cukortartalma vércukorszint-ingadozást idézhet elő, ami szintén befolyásolhatja, mennyit és mennyire pihentetően tudunk aludni. A csokival és társaival is legyünk tehát óvatosak, lefekvés előtt már inkább ne fogyasszuk.
Forrás: care2.com