Szimpatikusabbak vagyunk mint hinnénk

"Első benyomás csak egyszer van" - tartja a mondás, de egy tanulmány szerint a legtöbb esetben nincs is szükség második esélyre.

"Szinte mindig van egy olyan érzésem, hogy a beszélgetőpartnerem talán nem talált szimpatikusnak vagy nem élvezte annyira a társaságom, mint én az övét" - mondja Gus Cooney, a Harvard Egyetem szociálpszichológusa, aki Erica Boothby pszichológiakutató mellet társszerzője a tanulmánynak.

Gyakran alábecsüljük, mennyire találnak bennünket szimpatikusnak mások
Gyakran alábecsüljük, mennyire találnak bennünket szimpatikusnak mások

A kutatók több kísérletet is elvégeztek, amely során két ember először találkozott és beszélgetett egymással. Megkérték őket, hogy értékeljék a saját, illetve a másik "teljesítményét" a beszélgetés alatt. A beszélgetések különböző hosszúságúak voltak: volt, amelyiknek a témáját irányították, és olyan is, amelyiknek szabadon választott - végül arra jutottak, hogy a résztvevők szinte mindegyike szimpatikusabbnak, szerethetőbbnek írta le beszélgetőpartnerét, mint saját magát.

Így reagál testünk egy jó pasira - részletek !

A szakemberek szerint ezzel különösen a félénkebb természetű emberek voltak így. Úgy gondolják, hogy az eredmények azt mutatják, hogy amikor új emberekkel találkozunk, hajlamosabbak vagyunk őket kedvesebben, elnézőbben kezelni, mint saját magunkat - tehát tulajdonképpen az első benyomás mindkét részről pozitívabb a másikkal kapcsolatban, mint ahogyan azt a résztvevők magukról gondolják. A saját magunkról, illetve a másik emberről alkotott vélemények közti szakadékot több faktor együttese okozza. Egyrészt ha új személlyel találkozunk, sokkal jobban el vagyunk foglalva azzal, hogyan szerepelünk, mint a másik fél, ezért sokkal kevésbé vesszük észre az esetleges hibáit. Emellett a legtöbb ember a saját magáról alkotott kétségeit, negatív véleményét, félelmeit hajlamos kivetíteni a másik emberre, és emiatt azt gondolni, hogy ez tulajdonképpen a beszélgetőpartner véleménye.

Keményebbek vagyunk magunkkal, mint az új ismerősökkel, ráadásul amikor utólag végiggondoljuk a beszélgetést, hajlamosak vagyunk fel is nagyítani vélt vagy valós hibáinkat. Erről mindenképpen érdemes leszokni, mert önmagunk alulértékelése több kutatás szerint is hozzájárulhat a szorongás és a depresszió kialakulásához. Gondoljunk inkább arra, hogy ha mindketten szimpatikusabbnak találjuk a másikat magunknál, akkor ez tulajdonképpen azt jelenti, hogy kölcsönösen pozitív volt az első benyomás.

Forrás: time.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra