Stresszel védhetjük ki a fertőzéseket

A stressz inkább jót tesz az immunrendszernek, semmint lerombolná egy új tanulmány szerint. Nem mindegy azonban, hogy mennyi ideig idegeskedünk és miért.

Gyakran hangoztatják, ha rosszul érzi magát az ember, vagy épp valódi betegség alakul ki, hogy a stressz az oka, merthogy ez megzavarja az immunrendszert a védekezésben és hagyja behatolni a fertőzéseket. A Journal of Psychoneuroendocrinology friss tanulmánya szerint azonban ez nincs így, sőt, a stressz akár pozitívan is hathat az immunrendszerre.

Mint Firdaus Dhabhar, a Stanford Egyetem pszichiátria professzora kifejtette , a stressz, ha az rövid ideig tart, mobilizálni tudja a test rejtett erőforrásait, és hatékonyan tud választ adni a szervezetünket érő fenyegetésekre, akkor is, ha az órákig tart. A professzor és csapatának kutatásai szerint ez a folyamat alapvető fontosságú a vírusos megbetegedések megelőzésében és a sérülések gyógyulásának elősegítésében is.

Feltevéseiket alátámasztandó a kutatók állatokon elvégeztek egy sor tesztet. Az egerek a stressz hatására kemény immunválaszt adtak. A tanulmány azonban hangsúlyozza azt is, hogy a stressz és az immunrendszer rá adott reakciója nagyban függ attól, hogy mi váltotta ki az idegeskedést és mennyi ideig tartott.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra