Polgár Marianne kézikönyvéből bármely szülő megtudhatja, hogy például a tehéntej-allergiás gyerek miért nem ehet sajtot, vagy a parlagfű-érzékenynek miért kell lemondania a dinnyeevésről. Hatással lehet-e a baba szervezetére mindaz, amit szoptató anyukája megeszik, kinövi-e a baba fejlődése során a betegséget, vagy a későbbiekben is fenyegeti a légúti allergia. Gyakori kérdés, hogy mi a családi allergiaörökség, és hogy megelőzhető-e a baba táplálék-allergiája.
Nem csak gyerekekre vonatkozó adatokat, figyelmeztetést, óvintézkedés megtételére utaló helyzetek leírását találjuk meg az orvosi kézikönyvben. Az is kiderül belőle, hogy miért kell olykor mentőt hívni egy-egy vendéghez a kínai vacsora után. Megtudhatjuk, egyes ételek miatt jelentkezhet-e asztmás fulladás, bőrkiütés vagy fejfájás.
Külön fejezet foglalkozik a jelenség kialakulásával, az allergia és az atópia (bőrtünetek)kapcsolatával, a keresztallergia kérdéseivel. Felsorolja a szerző az allergiás tüneteket kiváltó tápanyagokat, a táplálék-allergia tüneteit. Bemutatja a diagnózis felállítását, a kezelést, a kórjóslatot, a megelőzést, illetve a táplálék-allergiáktól elkülönítendő betegségeket. Kiegészítésképpen ételrecepteket is ajánl az allergiás csecsemők és gyerekek, illetve szüleik számára.
Mivel az allergia "sokszínű" betegség és egyre gyakoribb, a válaszok minden gyereket váró vagy nevelő egyén számára hasznos segítséget nyújthatnak.
(MTI-Panoráma)