3 alapvető szabály fogkefeválasztáshoz

Habár szájhigiénés szokásaink rengeteget változtak az elmúlt néhány évtizedben, mégsem biztos, hogy tisztában vagyunk azzal, milyen fogkefével érhetjük el a legjobb eredményt hosszú távon. Fontoljuk meg az alábbiakat!

Puha sörték

A fogkefe legyen lágy ("soft" felirat jelzi a csomagoláson). Ha keményebb sörtés ("medium" vagy "hard") kefével mosunk fogat, az felsértheti az ínyt, és a fognyak érzékenyebbé, kiszolgáltatottabbá válik a hidegre, melegre.

Elektromos?

Vita tárgyát képezi, hogy inkább az elektromos vagy az amolyan mezei fogkefével járunk-e jobban. A szakértők azt tanácsolják, hogy olyat válasszunk, ami jobban motivál az alapos fogmosásra . Sokan például azért kedvelik jobban az elektromos változatot, mert a kefe lustább hozzáállás mellett is alaposan elvégzi a dolgát. Hasonlóan jó döntés lehet az elektromos fogkefe idősebbek, artritiszesek, fogszabályzót viselők esetén is, akik kevéssé hatékony mozdulatokkal tudják végezni fogazatuk tisztítását.

Fogaink egészségére nagyban kihat, milyen fogkefét választunk
Fogaink egészségére nagyban kihat, milyen fogkefét választunk. Fotó: iStock

Fejméret

A fogkefe feje legyen hosszabb, 2,5 centiméteres, széltében pedig ennek a fele, ha ennél nagyobb, akkor kevéssé lesz hatékony a tisztítás. A méret kiválasztásánál természetesen egyéni paramétereink is számítanak: a fogkefe férjen be a szánkba úgy, hogy közben könnyedén tisztítson egyszerre 1-2 fogat.

Ki kell kukázni

Amint a sörték kezdenek szétállni a kefén, dobjuk ki (cserélhető fej esetén természetesen csak a fejet)! Ne legyen mentség az, hogy újkorában milyen remekül tisztított, így ugyanis többet árthat ínyünknek, és kevéssé lesz alapos a tisztítás. Általában azonban háromhavonta érdemes cserélni, a sörték állapotától függetlenül is.

Speciális problémák és igény esetén konzultáljunk fogorvosunkkal!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

A fátyol- és átmenetileg megnövekvő gomolyfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, a nyugati országrészben erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon helyenként viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 18 és 24 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Időjárási frontra az előrejelzések szerint nem kell számítani, így az időjárásra érzékenyek tünetei várhtóan csillapodnak majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra