Útipakk

Kísérletképpen érdemes megfigyelni, ki hogyan rakja ki a pénztárnál a vásárolni valókat. Van, aki óriási közöket hagyva teríti szét a kosara tartalmát a futószalagon, míg a másik igyekszik a legkisebb helyre tornyozni az árut, olyan sorrendbe téve, ahogy majd a szatyrába kerül. Valahogy így van ez az útipoggyász előállításánál is. Akadnak ésszerűen pakolók, praktikus rendezkedésre születettek és olyanok, akik mindig is kínlódnak, ha le kell csukni a koffert. Vitathatatlan, a csomagolás is tudomány, de elsajátítható.

Az első lépés a sikerhez, hogy megfogadjuk: nem az utazás előtti este látunk neki a pakolászáshoz. Akkor ugyanis késő szembesülni azzal, hogy elromlott a táska cipzárja vagy hiányzik a fényképezőgép. Fontos már néhány nappal előbb ellenőrizni, amibe csomagolunk, és végiggondolni - netán össze is írni! - mi a legszükségesebb, amit magunkkal vigyünk.

Az eredményes csomagolás másik kulcsa, hogy próbáljunk lemondani a fölösleges holmik cipeléséről. Ennek érdekében tájékozódjunk a várható időjárásról és csak a nyári éghajlathoz és a várható programokhoz illő ruhákat pakoljuk be. A fürdőruha, az esőkabát és a tornacipő azonban soha ne maradjon otthon!

Tájékozódjunk arról is, milyen lesz a szálláshelyünk. Az apartmanoknál előfordul, hogy tartozék a terítő, konyharuha, az ágynemű, törülköző, de az is lehet, hogy külön kell bérelni. Sokszor praktikusabb inkább ezt választani, mert több személyre rengeteg helyet foglal a huzat, a lepedő. (A gyerek saját kispárnája persze elhagyhatatlan!)

Sok szállodai szobában beépített hajszárító is működik és természetes a naponta váltott törülköző, de a strandoláshoz ott is jó a saját frottírlepedő vagy gyékény. Ha erkélyünk is van, nem árt a fürdőruhák szárításához egy műanyag zsinórt és néhány csipeszt is a csomagba tenni, mert nem mindenütt örököljük az előttünk lakóét.

Azon is tanácsos elgondolkodni, vigyünk-e magunkkal olyan cikkeket, amelyeket helyben is beszerezhetünk. Igaz, lehet, hogy valamivel drágább, de a helyszűke miatt előfordulhat, hogy a megérkezésre marad a gumimatrac, a labda, a napkrém vagy a strandtáska megvásárlása.

Amit otthon pakolunk be, szabadítsuk meg előre a fölösleges csomagolásától. Sok helyet takaríthatunk meg, ha a fogkrémet, szappant, arckrémet, arcvizet a doboza nélkül tesszük el. Ügyesen gazdálkodhatunk azokkal az illatszerekkel is, amelyek miniatűr kiszerelésben is megtalálhatók a drogériák polcain. A kisméretű sampon, hajhab és lakk, arckrém, testápoló, tusfürdő, dezodor, borotvahab és babakrém elég egy teljes hétre és még a kisebb piperetáskába is belefér.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

És ha már a táskáknál tartunk. Lehetőleg ne egy óriási bőrönddel utazzunk, hanem válasszunk egy közepesebbet és egészítsük ki néhány kisebb sporttáskával, hátizsákkal. Így eloszlik a súly is, és könnyebb csoportosítani a holmikat. Tanácsos, hogy a ruhaneműk, piperék ne szorongjanak öszszezárva még a gondosan bebugyolált cipőkkel, papucsokkal sem. A lábbeliknek egy másik táskában a helyük. Külön rekeszekbe, oldalzsebekbe kerülhetnek a legszükségesebb gyógyszerek, elektromos készülékek, strandkellékek és egy önálló hátizsákba pakoljuk az élelmiszereket, úti szendvicseket. Gondoskodjunk néhány üres nylonzacskóról is, amibe majd a szennyest gyűjthetjük vagy a vizes fürdőruhákat hozhatjuk haza a strandról.

A kihasználatlan meleg ruhák és törülközők pedig jó szolgálatot tehetnek hazafelé; lesz, ami védje az ajándék üveget és kerámia kancsót.

Amit otthonfelejthetünk

Mobiltelefon feltöltője

Elem a fényképezőgéphez, discmanhez

Film

Kontaktlencse tokja, tároló folyadék

Tartalékszemüveg

Dugóhúzó, bicska, sörnyitó

Szúnyogriasztó

Szállásfoglalási papírok

Pótslusszkulcs az autóhoz

Napi gyógyszerek

Ajánlott patika

Lázmérő

Láz- és fájdalomcsillapító gyógyszer

Gyomorfertőtlenítő, hasmenés elleni szer

Rovarcsípés elleni kenőcs

Sebtapasz, kötszer

Leégett bőrfelületet kezelő spray

Torokfertőtlenítő

Amit kívánunk, szívesen elhisszük. (Julius Caesar)

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Északon, északkeleten napos, valamint ködös tájak egyaránt lehetnek, a köd helyenként tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Késő estére -3 és +10 fok közé hűl le a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra