A tizenkét hetes projekt, amely a helyi focidrukker bevonásával zajlott. Egy évvel később a részt vevő férfiak fejenként nagyjából öt kilogrammal nyomtak kevesebbet és tartották is a súlyukat, szemben azzal a 374 szintén túlsúlyos futballrajongóval, akik csupán a program várólistájára kerültek fel.
A glasgow-i kutatók szerint az eredmények azt bizonyítják, hogy a férfibarát testsúlycsökkentő programok működőképesek. A vizsgálatba bevont 748 férfi mindegyike kapott táplálkozási tanácsot és testsúlyvezetési tippeket, de csupán a résztvevők fele vehetett részt a rendszeres heti edzéseken a helyi profi futballklubok edzőivel.
"A testsúlyvezetést és a megfelelő étrendre való odafigyelést gyakran tévesen 'női dolgoknak' tekintik, ami azt jelenti, hogy néhány férfi ódzkodik a már létező testsúlyvezetési programoktól" - mondta a Glasgow-i Egyetem munkatársa, Kate Hunt, a tanulmány társszerzője, hozzátéve, hogy megfelelő körülmények között a férfiak is hajlandóak tenni azért, hogy lefogyjanak.
"A résztvevők nagyon élvezték, hogy hozzájuk hasonló férfiakkal lehetnek együtt, akik ugyan úgy rajonganak a fociért és hozzájuk hasonló egészségi célkitűzésekkel érkeztek. Nagyon örültek a lehetőségnek, hogy eltölthettek egy kis időt a klubjukban és a stadion olyan részeit is használhatták, amelyhez rendszerint nincs hozzáférésük."
Mint hozzátette, a résztvevők továbbá azt is élvezték, hogy a klubok edzőitől kaptak bátorítást, felvilágosítást és velük együtt edzhettek. Mindez pedig azt jelenti, hogy az a modell, amely a klubokhoz fűződő személyes kapcsolatukat és hűségüket kihasználva igyekszik életmódváltása sarkallni a drukkereket, működőképes lehet a jövőben - adta hírül a BBC News.