Egyre gyakrabban tapasztalhatunk fejfájást, ingadozó vérnyomást, múló rosszulléteket, és az alvásminőségünk is folyamatosan romlik, emiatt fáradtabbak, ingerlékenyebbek lehetünk. Fontos a megfelelő folyadékbevitel, mert az izzadással is sok folyadékot veszítünk, de kerüljük a cukrozott és a magasabb alkoholtartalmú italok fogyasztását. Étkezzünk könnyebben, főleg vitaminban és ásványi anyagokban gazdag ételeket, zöldségféléket – írja a Meteo Klinika .
A strandolók gondoskodjanak a fokozott bőrvédelemről, nagyon magas az UV-sugárzás, kell a 40-es faktorszámú fényvédő. Figyeljünk arra is, hogy ne ugorjunk felhevült testtel a természetes vizekbe. A tavak, folyók hőmérsékle még mindig viszonylag alacsony, és akár szívmegállás is lehet a sokkhatás eredménye.
Minden szabadtéri programnak kedvez az időjárás, de csak azok vállaljanak be erősebb terhelésekkel járó programokat, akik jól bírják a kánikulát. Ha túrázni megyünk, válasszunk viszonylag könnyebben teljesíthető és zárt lombos turistajelzéseket, hogy elkerüljük a tűző napot .
A pollenhelyzet még viszonylag kedvező, de a száraz melegben fokozatos romlásra kell számítanunk. Az allergiások fordítsanak fokozott figyelmet a védekezésre, hazatérés után váltsanak ruházatot, öblítsék le a hajukat, és a kora hajnali órákban szellőztessenek.
A nagy melegben lassulnak a reflexek, csökkent a figyelem, nő a balesetveszély. Rendkívüli mértékben felhevül a levegő a lezárt autóban, indulás előtt szellőztessük ki, vagy várjuk meg a klíma hatását, és csak ez után induljunk el.