Vasárnap egy napos szünetet követően ismét kettősfronti hatás érvényesül. A fronthatás keleten lesz erősebb, ott átmenetileg a felhőzet is megnövekszik, de számottevő csapadékra nem kell számítani. Az újabb légköri változáshoz ismét különféle panaszok társulhatnak, és ezek is keleten lehetnek intenzívebbek - írja a Meteo Klinika .
A kettősfronti légköri változásokhoz köthetően fejfájás, migrén jelentkezhet , amelyet még az élénk légmozgás is fokozhat, különösan keleten, délkeleten. Előfordulhat, hogy éjszaka álmatlanul forgolódunk, emiatt pedig nehezen ébredünk - mindez az egész napunk hangulatára rányomhatja a bélyegét, ráadásul a felhős időben még lehangoltságot is tapasztalhatunk.
A Dunántúlon jobb lesz a helyzet, ott a napsütés ellensúlyozó hatása is érvényesül, de a fronthoz köthető panaszoktól ott sem lesz mentes a nap. Keleten kissé csökken a szabadtéri hő- és komfortérzet, azonban téli hidegre nem kell készülnünk. Legjobb, ha rétegesen, jól variálhatóan öltözünk. A szelesebb és naposabb nyugati területeken pedig tavaszias komfortérzet lehet jellemző.
A mogyoró, az éger, a tiszafafélék, illetve nyugaton még a kőris pollenje található meg a levegőben, így amennyiben ezekre érzékenyek vagyunk, akkor kerüljük el az erdős területeket, és inkább reggel és estefelé legyünk kint a szabadban.