Az anyaméh hormonális zavarai is közrejátszhatnak a transzszexualitás kialakulásában - állítják német kutatók.
A férfiak akkor éreznek vágyat arra, hogy nőként éljenek, ha magzatként az anyaméhben kevesebb férfi nemi hormon termelődött - számolt be kutatásairól a német endokrinológiai társaság Stuttgartban. Tizenkétezer férfiból átlagosan egy érzi azt, hogy nőként szeretne élni, a nőknél ritkább a transzszexualitás jelensége, 30 ezerből egy hölgy szeretne az ellenkező nemhez tartozni.
A száz transzszexuális részvételével elvégzett kutatás során a mutatóujj és a gyűrűsujj hossza közötti különbséget mérték meg. Ez az érték annál magasabb, minél kevesebb férfi nemi hormon jut a magzatba a fejlődés során. Beszámolók szerint az eredmények biológiai magyarázatot adnak a férfiból nővé válni akarók transzszexualitására. Ezeknél a férfiaknál ugyanis nagyobb volt a hosszbéli különbség, mint azoknál a férfiaknál, akik annak is érezték magukat. A transzszexuálisoknál az ujjak hossza nagyjából a heteroszexuális nők értékeinek felelt meg.
A transzszexuálisoknál a nem megváltoztatására irányuló akarat legtöbbször igen erősen kifejeződik - mondták a kutatók. Szenvednek attól, hogy nem tudnak saját biológiai nemükkel azonosulni. Az érintettek közül gyerekként többen is azt érezték, hogy rossz testben élnek. A legrosszabb esetekben öngyilkossági kísérletekhez, öncsonkításhoz, depresszióhoz is vezethet ez az állapot.
STOP