Feszültségoldó akupresszúra
Van például egy akupresszúrás pont a testünkön, amelyet a "Szellem Kapujának" is neveznek. Úgy találhatjuk meg, hogy tenyerünket felfelé fordítjuk, és megkeressük az ínt, amely a csuklónktól a kisujjunkig vezet. Ha ennek az ínnek a csuklóhoz közeli, legpuhább pontjára a mutatóujjunkkal nyomást gyakorolunk, és közben lassan, mélyeket lélegzünk ki és be, akkor gyorsan enyhíthetjük a hirtelen ránk törő szorongást és feszültséget.
Ez például olyankor jöhet jól, amikor nyilvános beszédre, szereplésre, esetleg fontos vizsgára vagy állásinterjúra készülünk, és stresszelünk. Szintén stresszes tünet lehet a hirtelen felgyorsuló szívritmus, amelynek a lelassítására egy egyszerű légzéstechnika bevetésével van lehetőség. Fogjuk be az orrunkat, csukjuk be a szánkat, és így próbáljunk meg kilélegezni - ezzel stimuláljuk a bolygóideget , amely segít lelassítani a pulzust.
Szájzár ellen
A szájzár (ami például fogorvosnál bármikor előjöhet) megszüntetésére is létezik egy meglepően egyszerű technika. Szorítsuk az öklünkbe a baj hüvelykujjunkat - meglepő, de működik! Hogy pontosan miért, egyelőre nem tudják a szakemberek. A gyomorrontással járó émelygés és egyéb kellemetlen tünetek elleni is felvehetjük a küzdelmet akupresszúrával. Lábfejünkön keressük meg a kislábujjunk és a negyedik lábujjunk között elhelyezkedő területet, és a mutatóujjunkat behajlítva a középső ujjperccel gyakoroljunk nyomást rá. Masszírozzuk ezt a pontot körülbelül fél percig így, határozottan - de úgy, hogy ne fájjon.
Fejfájás esetére
Fejfájás ellen az úgynevezett YinTang pont stimulálásával küzdhetünk. Ez a homlok közepén, pontosan a két szemöldökünk között található. A középső- és mutatóujjunkkal gyakoroljunk gyengéd nyomást erre a területre körülbelül fél percig, és hamar tapasztalni fogjuk a hatását, ráadásul gyógyszert sem kell bevennünk. Ha úgy érezzük, hogy még mindig fáj a fejünk , várjunk 5 percet, majd nyomjuk újra ugyanígy a pontot még körülbelül 1 percen át.
Forrás: brightside.me