A Gingko biloba leveleiből olyan antioxidánsokat vontak ki koreai kutatók, melyek képesek a sejteket megvédeni a sugárkárosodástól. A felfedezés a sugárkezelés mellékhatásainak gyógymódját jelentheti a jövőben.
Káros anyagok folyamatosan képződnek a sejt normál anyagcseréje során, de egyes betegségekben, illetve sugárhatás után fokozott mennyiségben termelődnek és fehérjék, illetve a DNS károsítása által a sejt halálát okozhatják.
Chang-Mo Kang kollégáival a koreai Sugárzástani és Orvostudományi Intézetben egészséges, 18 és 50 év közötti emberektől gyűjtött fehérvérsejteket Gingko biloba, azaz páfrányfenyő kivonatával, illetve egyszerű sóoldattal kezeltek. A sejteket sugárzásnak kitéve azt tapasztalták, hogy a sóoldattal kezelt sejtek mintegy harmada, míg a Gingko bilobával kezelteknek mindössze huszada pusztult el a sugárzás hatására. Ezt a szignifikáns különbséget később állatkísérletekben is kimutatták.
A Gingko biloba hatóanyagainak számos kedvező hatása van, gyógyszerként is alkalmazzák az időskori elbutulás, illetve az Alzheimer-kór megelőzésére és a memóriafunkciók javítására. Az International Journal of Low Radiation friss számában közölt eredmények szerint a gyógynövény kivonata képes a sugárzás által a sejtben termelődő káros anyagok hatását kivédeni, és ezzel a sejthalált megelőzni.