A világ legjobb 75 technológiája közé válogatták be egyedüli magyarként a forradalmian új sebészeti eszközt, a JEDI-kést a World's Best Technology (WBT) fórumán - olvasható a ValDeal Innovációs Zrt. közleményében.
A világ legnagyobb technológiai megmérettetésében a felfedezésre váró technológiákat több mint 100 befektető értékeli, közöttük olyanok is, akik a Fortune 500-ba tartozó cégeket képviselnek. Amerika és a világ legnevesebb egyetemei, laboratóriumai és kutatóhelyei neveznek az évente megrendezésre kerülő versenybe. A tapasztalatok azt mutatják, hogy akik ide bekerülnek, azok rövid időn belül találnak maguknak jelentős üzleti partnert.
Az intelligens sebészeti eszközt, a JEDI-kést a hazai találmányok felkutatásával és nemzetközi piaci hasznosításával foglalkozó ValDeal Innovációs Zrt. juttatta el a nemzetközi megmérettetésre, ahol be is válogatták a legjobbak közé.
Az intelligens JEDI-kés operáció közben folyamatosan információt nyújt a vizsgált szövet kémiai jellegzetességéről, illetve arról, hogy tartalmaz-e rákos sejteket vagy sem. Dr. Takáts Zoltán találmánya lényegesen felgyorsítja a biológiai sejtszövet analízisét, csökkenti a ráksebészeti vizsgálat időtartamát, ugyanakkor megnöveli annak pontosságát. Vagyis képessé teszi az orvost arra, hogy gyorsabban és jobban döntsön a gyógyszer kiválasztásáról és adagolásáról.
Az eszköz fő alkalmazási területe a ráksebészet, érsebészet, illetve a bőrgyógyászati és a plasztikai sebészet. A WBT megmérettetésre 2008 márciusában kerül sor, addig amerikai befektetők és szakemberek csapata segít a stratégia kialakításában és készíti fel a feltalálókat arra, hogyan "adják el magukat" és találmányukat a potenciális befektetőknek.
Takáts Zoltán másfél évvel ezelőtt jelentkezett az innováció menedzsmenttel foglalkozó ValDealnál rendkívül merész, de tudományosan alátámasztott tervével, amelynek megvalósításához szakmai és befektetői partnereket keresett. A közös munka ígéretes voltát bizonyítja az is, hogy azóta a Harvard Medical School stratégiai együttműködést javasolt a JEDI lézerkés tesztelésére és piaci hasznosításában való részvételre, és már egy magyar befektető is jelentős összeggel beszállt a technológia teljes kifejlesztéséhez és véglegesítéséhez.