Ennyi élelmiszert dobunk a szemétbe

2030-ra a mostani felére akarja csökkenteni az élelmiszerhulladék mennyiségét az Európai Parlament.

Az Európai Unió országaiban évente 88 millió tonna élelmiszer kerül a kukába, amelyet elsősorban a háztartások és a feldolgozóipar termel ki. Ennek tükrében különösen súlyos a tény, hogy az EU-n belül minden 10. ember nem jut rendszeresen megfelelő minőségű élelmiszerhez - írja az Inforádió .

Ismerje meg a penészt, és tudja meg, ki kell-e dobni a penészes ételt. Hogy melyik étel menthető, arról az alábbi cikkünkben írtunk!

Szlovénia az élen, Hollandia a legpazarlóbb

A legpazarlóbb Hollandia: fejenként 541 kilogramm élelmiszert dobnak ki évente.

Szlovéniában a legjobb a helyzet. A régióban 70-80 kilogramm az átlag - nyilatkozta a lapnak Hölvényi György kereszténydemokrata európai parlamenti képviselő. A politikus szerint gazdaságilag és környezetvédelmileg is tarthatatlan állapot alakult ki az élelmiszerpazarlás terén, ezt egyre több tagállam látja, és hajlandó ellene tenni.

Átlagosan 70-80 kiló élelmiszert dobunk ki a kukába minden évben
Átlagosan 70-80 kiló élelmiszert dobunk ki a kukába minden évben

Az EP környezetvédelmi bizottsága tervet dolgozott ki annak érdekében, hogy a következő néhány évben drasztikusan csökkenteni lehessen az elpazarolt élelmiszer mennyiségét. Az Eurobarometer felmérése szerint az uniós állampolgárok fele nincs tisztában például a "minőségmegőrzési idő" és a "fogyaszthatósági idő" közötti különbséggel. "Ezeknek a lejártával sok esetben az élelmiszer még felhasználható, de most nem ez a gyakorlat. Ezen kellene változtatni" - mondta el a politikus.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A politikus szerint olyan rendszert kellene létrehozni, amely segítségével a fogyasztásra alkalmas, de feleslegnek számító élelmiszer eljuthatna a rászorulókhoz. Fontos lenne emellett, hogy nagyobb teret kapjanak a helyben termett zöldségek és gyümölcsök, hiszen a szállítás miatt a termékek jelentős része megromlik és szemétbe kerül.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amely délutántól ugyanebből az irányból vékonyodni, szakadozni kezd. A legtöbb napsütés a Dunántúl délnyugati részén valószínű. Északkeleten néhol kis mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. Estétől az Északi-középhegység tágabb környezetében egyre többfelé képződik köd. Az ország délnyugati kétharmadán kezdetben többfelé élénk, néhol erős déli, délnyugati szél késő délutánra, estére fokozatosan mérséklődik, miközben a nap folyamán az északi, északkeleti harmadban keletire fordul a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap az északi, északkeleti harmadban -1 és +4, másutt 5 és 13 fok között valószínű - délnyugaton számíthatunk a legmagasabb értékekre. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra