Hétfőn már frontmentesen alakul az idő, kissé javul a humánmeteorológiai helyzet, de a többfelé párás, ködös reggelen a megfázásveszély jelentősen megnövekedésével kell számolni. Szervezetünk védekezőképességét a vitaminbevitel növelésével fokozhatjuk, mint például a C-vitaminban gazdag csipkebogyótea , amit hideg áztatással ajánlott elkészíteni. Cukor helyett ízesítsük inkább mézzel, amely szintén hatékony immunerősítő.
A fokozottan érzékenyeknél eleinte sokaknak okozhatnak kellemetlen pillanatokat a fellépő enyhe emésztési problémák, a tünetek azonban a nap folyamán várhatóan enyhülnek. Az érintettek számára ajánlott a zsíros, fűszeres ételek fogyasztása helyett inkább a zöldségalapú étkezésre áttérni. Kezdetben az arra hajlamosak enyhe vérnyomás-ingadozást is tapasztalhatnak.
Az ország nyugati felén napközben sok lesz a napsütés, javulhat a közérzet, keleten azonban szinte egész nap szürke és borongós marad az idő. Ezért többen álmosabbnak, lehangoltabbnak érezhetik magukat a megszokottnál. Érdemes kipróbálni a színterápiát: a napos, vidám színekkel, mint például a citrom- vagy a narancssárgával körülvenni magunk, amellyel jelentősen javíthatunk a hangulatunkon.
Az északi megyékben, illetve a Dunántúlon reggel többfelé megnövekedhet a szállópor és a nitrogén-dioxid koncentrációja, a levegő szennyezőanyag-tartalmának szintje helyenként csak lassan csökken ismét az elfogadható szint alá. Szmog-veszély egyelőre nem áll fenn.
Reggel többfelé pára- és ködfoltokkal találkozhatnak az autósok, nagymértékben csökken a látástávolság, amellyel helyenként még délelőtt is számolni kell. Máshol jegesek lehetnek az utak, a csúszós útburkolaton jelentősen megnő a féktávolság. Fokozódik a balesetveszély, az említett útszakaszokon ajánlott mérsékelni a sebességet és nagyobb követési távolságot tartani! - írja a Meteoklinika.
.