Pénteken nem érvényesül fronthatás, de reggel helyenként ismét pára- és ködfoltok alakulhatnak ki. A nyirkos időben a mért értékeknél több fokkal hűvösebbnek érezhetjük a levegő hőmérsékletét. A fokozottan érzékenyek körében görcsös jellegű panaszok, hasi- és izomgörcsök léphetnek fel, a legintenzívebb tünetek északkeleten jelentkezhetnek. A görcsök enyhítésére érdemes mandulát, kesudiót, egyéb olajos magvakat fogyasztani, de a teljes kiőrlésű pékáruk is hasonlóan jótékonyan hatással bírnak. A kopásos ízületi bántalmakkal élők körében helyenként napközben sem mérséklődik a végtagfájdalom.
Az arra hajlamosak napközben többször tapasztalhatnak vérnyomás-ingadozást , főleg a délelőtti, kora délutáni órákban, de a tünetek estére várhatóan jelentősen mérséklődnek. Az érintettek számára sok pihenés és a megerőltető fizikai munkával járó tevékenységek kerülése ajánlott, de a galagonyatea is hatásos segítséget jelenthet a panaszok enyhítésében.
A napos tájakon javul a hangulat és a teljesítőképesség, kedvez a helyzet a szabadtéri programoknak. Azonban továbbra is nagy a megfázásveszély. A réteges öltözködés és a C-vitaminkúra mellett, fényterápiával is segítheti immunrendszere megfelelő működését.
Reggel helyenként párás, nyirkos lesz a levegő, északon a forgalmasabb városi csomópontokban megnövekedhet a légszennyezettség, elsősorban a szállópor és a nitrogén-dioxid koncentrációja. Északkeleten, illetve a fővárosban és környékén néhol tartósan párás maradhat az idő, a levegő károsanyag-tartalma csak lassan csökken ismét az elfogadható szint alá. Romlik a levegő minősége.
Az autósok számára ajánlott figyelembe venni, hogy a párás, ködös tájakon jelentősen lecsökken a látástávolság, a balesetek elkerülése végett ajánlott nagyobb követési távolságot tartani, illetve mérsékelni a sebességet ezeken a területeken. Máshol a vakító napsütés zavarhatja a sofőröket a vezetésben, érdemes tehát napszemüveget is vinni az útra - tanácsolja a Meteoklinika .