Hétfőn továbbra is hidegfronti hatásra kell készülni. A hűvös reggelen a kopásos ízületi bántalmakkal küzdők ismét végtagfájdalommal ébredhetnek, jóllehet a tünetek csupán átmenetileg erősödhetnek fel. Érdemes már előző este csalánlevél főzetéből készült borogatást alkalmazni az érintett területeken. Fennáll továbbá a légúti betegségek kialakulásának veszélye, különösen reggel könnyű megfázni. A korán kelő locsolóknak a réteges öltözködés mellett ajánlott vastagabb kabátban elindulni otthonról, a sapka, kesztyű is jól jöhet a hűvösen induló napon. A betegségek megelőzése érdekében a fokozott C-vitamin-bevitel mellett javasolt az általános higiénia betartására is nagyobb figyelmet fordítani!
Habár a szélre érzékenyek tünetei enyhülnek, többen még mindig görcsös panaszokkal küzdhetnek, egyeseknél akár tovább is erősödhetnek az izom- illetve hasi görcsök. Ezek enyhítésére érdemes kipróbálni a hársfa virágzatából főzött teát , amely hatékony segítségnek bizonyulhat a görcsoldásban. Az arra hajlamosaknál átmeneti vérnyomás-ingadozás illetve keringési problémák léphetnek fel, az érintetteknek ajánlott napközben galagonyateát fogyasztani.
Az UV-sugárzás legmagasabb értéke 11 és 15 óra között a tartósabban napos tájakon várhatóan eléri az erős fokozatot, fokozódik a leégés veszélye. Hosszabb napon tartózkodás esetére az érzékenyebb bőrűeknek már magasabb faktorszámú naptej használata javasolt, a jól takaró ruhadarabok mellett jó, ha van kéznél kalap is. A napos időben ugyanakkor vidámabbnak, energikusabbnak érezhetjük magunkat, jelentősen javul a hő- és komfortérzetünk is. A csapadékos tájakon alacsony marad a pollenterhelés, sőt az allergiásoknak máshol sem kell intenzív tünetekre számítaniuk.
Többfelé nedvesek, csúszósak lehetnek az utak, ezeken a területeken körültekintőbb vezetés, nagyobb követési távolság tartása javasolt. Napközben olykor elvakíthatja a sofőröket a napsütés, a szem védelme érdekében viseljünk tehát napszemüveget - figyelmeztet a Meteoklinika .