Szombaton már csak reggel, és már csak a Tiszántúlon érvényesül kettősfronti hatás, a frontérzékenyek helyzete napközben fokozatosan javul. A keleten élőknél eleinte még előfordulhat enyhébb fejfájás, illetve vérnyomás-ingadozás is, utóbbi inkább csak délelőtt lesz jellemző. Fogyasszunk több folyadékot a nap folyamán, és részesítsük előnyben a tojásból készült ételeket. A galagonyatea szintén jó választás lehet.
Jó hír, hogy ezek a panaszok fokozatosan megszűnnek, az ország nagyobb részén pedig alapvetően kedvezően alakul az élettani helyzet. Javul a koncentrálóképesség, ennek következtében a teljesítőképességünk is jobb lesz. A napos időszakokban kellemesen alakul a komfortérzet, a változó felhőzet és az időnként megélénkülő szél miatt viszont ingadozó hőérzet lesz jellemző. Használjuk ki a napos időszakokat a D-vitamin-raktáraink feltöltésére, amíg lehet, hiszen a közelgő téli időszak fényszegény napjaiban erre egyre kevesebb mód nyílik.
A tartós fronthatás még azoknak is kimerítő volt, akik nem kifejezetten frontérzékenyek. Stresszoldásra, a nyugodt alvás elősegítésére lefekvés előtt vegyünk egy levendulás fürdőt , de akár a meleg, mézes tej is segíthet könnyebben álomba merülni. A mézzel az immunrendszerét is erősítheti. Az ízületi bántalmak viszont nem csökkennek számottevően, és még a következő napokban is többször kiújulhatnak.
A levegőminőség jó, a változékonyság miatt nem dúsulnak fel a káros anyagok.
A közlekedést eleinte keleten még nedves, vizes útszakaszok, vízátfolyások nehezíthetik, napközben pedig többfelé a napsütés lehet zavaró . A reflexek javulnak, a napsütés viszont alacsony napállás idején elvakíthat - viseljünk napszemüveget a közlekedés során - javasolja a Meteoklinika .