Hétfőn napközben markáns időjárási front nem alakítja a humánmeteorológiai helyzetet, marad az enyhe, nyugodt idő. Amikor előbújik a nap, akkor érdemes minél több időt a szabad levegőn tölteni, nagyon jót tesz a közérzetnek ez a kellemes időszak. Ha érzékenyek vagyunk a szélre, akkor ingerlékenységet, nyugtalanságot, illetve fejfájást is tapasztalhatunk, a gyerekek pedig élénkebbek, nyugtalanabbak lehetnek a megszokottnál. Ebben az esetben a nap első felében fogyasszunk jázminos zöld teát, a gyerekeknek pedig készítsünk almahéjteát a panaszok enyhítésére.
Lehangoltságot válthat ki a köd
A nyirkosság - amely főként a reggeli órákban, de északkeleten napközben is jelentkezik - jelentősen ronthatja a komfortérzetet. Az ízületi bántalmakkal élők a panaszok fokozódására számíthatnak, ezért érdemes a napot a végtagok kímélő, tehermentes átmozgatásával kezdenie. Az érzékenyebbek csalánlevél főzetéből készített borogatással is enyhíthetik az ízületeknél jelentkező fájdalmakat. A tartósan ködös területeken lehangoltság, rosszkedv is felléphet, próbálja tudatosan elkerülni a stresszes helyzeteket. A légszennyezettség a kevésbé szeles városok forgalmasabb csomópontjaiban átmenetileg megemelkedhet, de a változékony időnek köszönhetően általában tiszta marad a levegő.
A közlekedést elsősorban csak reggel zavarhatja párásság és köd, a ködfoltok azonban néhol, főként északkeleten és délnyugaton csak nehezen oszlanak majd fel. Errefelé jelentősen lecsökken a látástávolság, a ködből kicsapódó pára pedig nedvessé, síkossá teheti az útburkolatot, ezzel is tovább fokozva a balesetveszélyt. Vezessen nagyon lassan és óvatosan, tartson nagyobb követési távolságot! Helyenként a napsütés is zavaró lehet, jó, ha van önnél egy napszemüveg - javasolja a Meteoklinika .